Meillä lento lähtee 6.10. Matkaa kentälle 2h. Kahden lapsen kanssa reissuun, olen laskenut, että viimeistään klo 1.30 pitää lähteä vai sittenkin jo illaksi lentokenttähotelliin...
Miten te muut?
Aikainen aamulento
8
1447
Vastaukset
- äiti&tytär
Meillä lento lähti alunperin klo 6.45 ja varattiin Cumulus Airportista huone. Pari viikkoa sitten tulikin ilmoitus, että lento lähtee vasta klo 8.30, mutta ei me sitä hotellia nyt kuitenkaan peruta :)
- 15+3
Olettekohan lähdössä heinäkuussa? Meilläkin piti olla aamulento klo 6.45, mutta lento muutettiin myöskin puoliyhdeksään. Harmittaa, sillä olisin halunnut olla kohteessa mahd. aikaisin.
- airf
No puolensa ja puolensa..meillä reilu tunnin ajo kentälle ja ollaan aina lähdetty kotoa. Aikainen herätys on sujunut ok. niin lapsilta kuin aikuisilta. Aamulla on tosi hiljaista ja miellyttävää ajella.. Lapset ovat sitten nukkuneet koneessa.
Meillä on myös mahdollisuus yöpyä sukulaisilla aivan kentän lähellä, mutta jotenkin tää on sopinut meille paremmin. Ehkä laiskuuttakin, en kaksa pakata eri tavaroita joita puretaan hotellissa saati että avattaisiin matkalaukut jälleen kertaalleen...
Hyvää matkaa teille! - Kreetahania
Kiitos! Kyllä mekin on siihen nyt päädytty, että kotiin jäädään yöksi. On nimittäin hyvinkin mahdollista, että lapset kävisi ylikierroksilla hotellissa,äidistä puhumattakaan, että ei tulis uniaikaa sielläkään enemmän.
- mamma matkailija
Me olemme usean lapsemme kanssa varanneet edellisen yön cumulus airportista. Kuitenkin on mielestämme helpompaa illalla matkustaa kotoa hotellille ja rauhassa nukkua sinne klo 4 ja sitten lentokenttäbussilla kentälle. Oman auton olemme jo illalla viikoksi parkeerattu hotellin pihalle. Käsitavaroissa ollut tarvittavat varusteet, eikä matkalaukkuja ole tarvinnut availla. Tämä on sopinut meille ja ensi syksynä uudelleen.. Meillä matkaa kentälle noin 4 tuntia.
- Hansku1979
Itse en lasten kanssa ole lentänyt noilla aamulähdöillä, mutta pidän kyllä tuota Cumulus Airportia tosi kätevänä. Saa nukkua kunnolla, illalla saunoa ja uida hotellilla, saa aamupalan ja kuljetus järjestyy hienosti lentokentälle. Eikä hintakaan ole paha. Itse menisin aamulähdöllä ilman muuta sinne.
- esko41
Meidän Hanian lento lähtee klo 6.00, kotoa lähetään siinä noin klo 1.00. Joka kesä käydään Kreikassa ja vain yhden kerran ollaan oltu ns. lentokenttähotellissa, ei ollut meidän juttu, varsinkin jos se kone tosiaan lähtee jo klo 6.00, kun se edellinen yö nyt menee silloin pipariksi joka tapauksessa. Ja lapset nukkuvat kyllä autossakin.
- GLOssa yövyttiin
Meillä lähti kanssa lento klo 6 Haniaan ja oltiin edellinen yö lentokentällä olevassa GLO-hotellissa. Oli kiva palloilla kentällä iltamyöhään ja myös lähtöselvitys saatiin tehtyä valmiiksi edellisenä iltana. Vaikkei lapsia mukana ollutkaan, oli se meille aikusille mukavampi lähteä, kun sai nukutuksi kunnolla ja muutenkin kaikki sujui rauhallisesti eikä univelkaisena säätäen :D GLO-hotellista saatiin aamupalalipukkeet, jolla saatiin aamupala maksutta kansainvälisen puolen kahvilasta. Tosin se oli croissantti marmelaadilla, morjens! :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 815340
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744709Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314650Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3692091- 941708
- 991607
- 2571507
- 3491197
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571022- 2001011