Nyt alkaa ilmat Kreetalla lämpenemään :)

Hellettä

Seuraan säännöllisesti 10 vrk kelejä, ja viime aikoina on ollut alle 20 ja sateistakin, mutta nyt vaikuttaa, että lämpenee ja eiköhän kesäkuun alussa päästä hellelukemiin :)

3

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Astrea tavernaan

      Niin näyttää lämpenevän. Äkkilähtöjä näyttää vielä olevan ainakin kolmella matkanjärjestäjällä. Toukokuun lopulle tähdätään. Kyllä jo niin kutittaa kun tietää että kohta sinne pääsee. Dimitriä pitää ehdottomasti käydä moikkaamassa. Dimitri ja muut ASTREAn porukat löytyvät Plataniaksen yläkylän tavernasta.

      • tuurinpeliä

        En tiedä millaisia kelejä odotatte mutta pääsiäisen aikoihin kreetalla (hania) oli lämmintä, astelukemat viikon aikana 21-28. Että tarkeni kyllä silloinkin. Olen myöskin ollut samassa paikassa touko-kesäkuun vaihteessa, ja silloin satoi 4 päivää putkeen, ja oli tuulista ja *vilpoisaa*


    • Aurinkoa kohta

      Ehkä tämä kevät vaan on niin vaihtelevaa Kreetalla, tammikuussakin tais käydä melko lämpöisissä lukemissa, mutta sitten taas toukuussa saattaa sataa ja olla kylmä. Mutta älkää vaan sanoko, että kesäkuun tokan viikon jälkeen voi vielä sataa ja olla vilpoisaa!!??

      Meillä Suomessahan ilmat ei sitten vaihtele yhtään ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10609
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5100
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2301
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      106
      2103
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      2006
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1134
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1081
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe