Eli simppelisti kuinka paljon päivässä vietätte aikaa koiranne kanssa?
Kuinka paljon
9
130
Vastaukset
Normipäivä 2-3tuntia, koira sairas tai sataa kuin saavista kaataen 1,5tuntia.
Toinen ääripää: käytiin pienellä vaelluksella, yövyttiin laavulla, koiran kanssa vuorokauden ympäri...- kipale
Yleensä koko päivän..
- Suunnilleen
24h. Työt kotona ja vapaa-aikana koiran kanssa myös muualla. Paikat joihin koira ei voi tulla, ollahan diskattu ajan saatossa pois.
- ulkotarhassa
5 minuuttia, käyään ruokkimassa tarhaan ja ajetaan pois,. Ei sitä haukkumista kestä ite kuunnella, onneksi on nuita naapureita.
- ei järjenhiventä
DH se siellä. Uusin villitys on esittäytyä huonona koiranomistajina, jotta voi muissa teksteissä syyttää kuinka huonoja omistajat ovat.
On kyllä säälittävä poikanen. - rehti pohjalaanen
ei järjenhiventä kirjoitti:
DH se siellä. Uusin villitys on esittäytyä huonona koiranomistajina, jotta voi muissa teksteissä syyttää kuinka huonoja omistajat ovat.
On kyllä säälittävä poikanen.Olen isäntämies ja pistän koirat tarhaan ja sitten myyntiin. Tämä on paras bisnes näinä vaikeina aikoina. Äläpä sinä häiritse rehellisen yrittäjän elämää.
- turha olet
rehti pohjalaanen kirjoitti:
Olen isäntämies ja pistän koirat tarhaan ja sitten myyntiin. Tämä on paras bisnes näinä vaikeina aikoina. Äläpä sinä häiritse rehellisen yrittäjän elämää.
Provo sinä oot. Kannattaa hankkia työ tai harrastus niin pään ja mielen kuntokin kohenee.
- Liikumme metsässä
Meillä vietetään n. kolmisen tuntia koirien kanssa, eli lenkitykset n. 5-7 km/pv leikkiä hoitotoimenpiteet. Aamulenkki pari km ja toinen pitempi. Pallottelua ja muuta kivaa. Iltaisin hieron koirat telkkua katellessa. Viikonloppuisin aina pitemmät lenkit tai mökkiviikonloppu ja silloin ovat ns. vapaalla eli tekevät ulkona mitä lystäävät.
- kkkkkkooooiiiiiirrr
työpäivänä n. 16h ja vapaalla n.24h
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824416Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243008Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt272829Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162585Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172499Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122238Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012190Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342068MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995