Voiko minkä windowsin asentaa mille koneelle tahansa?? Vai vaaditaanko jotain erikoista koneelta että sopisi?
esim voiko xp:n laittaa noin vuonna 97-98 hankittuun mikro mikko indiana s2025x koneeseen?
Onnistuuko?
pihalla
5
343
Vastaukset 5
- höö
esim. makille.
- osaako joku sanoa?
No tietääkö joku esim mikä vois siihen sopia??
Ja osaako joku selittää mikä tekee sen ettei xp sovi siihen?- Mikkoko
Se HÖÖ vastasi vain siihen ensimmäiseen kysymykseen ei toiseen.
En tiedä mikä sellainen mikro-mikko on paitsi että tietokone no voi se sopiakkin jos se on PC. Etsipä XP:n vaatimukset koneelta. Ainakin 256mt on muistia oltava sen muistan. Kiintolevytilakin on aika tärkeää ja taitaa muutakin olla vielä.
- mikkoko
Tutki tuolta sivulta mitä vaaditaan.
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;fi;314865
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851325
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä341029Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19845Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153660Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13660- 46649
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13627Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja183611- 31542
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39528