Kokemuksia hotellista? Onko hyviä ruokapaikkoja lähellä?
Sunpark Garden
patu62
7190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei vissiin ollu ketään käyny?
Ihana,kotoisa, kiva ja turvallinen hotelli,sopii erityisesti lapsiperheille. Löytyy vesiliukumäet, minigolf, biljardi,lastenkerho ym. Tänä kesänä myös nuorille kivaa,löytyy pelihuone. Ruoka hyvää, ei välttämättä tarvitse lähteä muualle syömään. Huonepalvelun lounastarjonta edullista ja varsinkin lapsille maistuvaa. Ravintoloihin matkaa n.10-15 minuuttia,mutta taksilla pääsee hetkessä.
T. Kesällä viidettä kertaa kyseiseen hotelliin menossa, Suosittelen!
Up
Hirveen kiva hotelli, oltiin ihan hotellin avaamisen jälkeen joten saatiin olla aika rauhassa ja hotelli oli hiljanen. Loppuviikkoa kohden lomailijoiden määrä kolminkertastui mutta silti allasalueilla oli tilaa halukkaille. Allasalueet muutenkin tosi mukavat, vesiliukumäet plussaa ja hotellin pihamaa oli tosi kaunis! Hotellissa on tosi rento tunnelma, henkilökunta on mukavaa, ei tyrkkyjä vaan asiallisia ja ystävällisiä. Hotellilla ei ihan hirveesti syöty mutta salaatit ja leivät ainakin oli tosi hyviä. Hotellihuoneet oli tosi siistejä, kivasti sisustettu ja huoneiden siivous toimi paremmin kuin hyvin. Ainoa miinuspuoli tuli netistä, joka toimi vähän silloin tällöin niin ja näin. Käsitykseni mukaan hotelli on suunnattu aika paljolti lapsiperheille, ja niin näytti lapset hotellissa viihtyvän. Melkein joka päivälle oli jotain ohjelmaa lapsille, lauantai taisi olla ainoa päivä meidän ollessamme kun ohjelmaa ei ollut. Muina aktiviteettipäivinä kävi tjäreborgin norski/ruotsiopas viihdyttämässä lapsia ja nuoria.
Läheltä hotellia ei kyllä tule äkkiseltään mieleen mitään ruokapaikkaa, keskustaan ei kuitenkaan kauaa kävele! :) hyvää reissua! :)
Up
Do dii... tuonne suunta parin viikon päästä. Kaks viikkoa All Inclusive. Hotellista on muutaman vuoden takaa parin käyntikerran verran kokemusta ja ainakin silloin hotelli ja hotellin henkilökunta oli aivan mielettömän upea kokemus. Samaa tietysti odotetaan nytkin!
Hotellilta on helppo siirtyä kaupungille ja paikallisten suosimia ruokapaikkoja löytyy kyllä melko läheltä. Meillä jää tosin tulevalla lomalla hotellin ulkopuoliset ruokailun sattuman varaisiksi mutta pakkohan sitä pari kolme kertaa on käydä kanakebabilla!
Kiva että olette viihtyneet:) Olen itse käynyt kyseisessä hotellissa viisi kertaa ja joka kerta on edellistä parempi! Tänä vuonna heinäkuussa menossa tuonne:) Hyvää lomaa! Vinkkinä vielä, jos ette ole käyneet turkkilaisissa leipomoissa niin kannattaa ehdottomasti kokeilla!!:) Halpaa ja ihan mielettömän hyviä leivoksia ja piirakoita :)