Veikkauksia tulevaisuudesta

SDP-- vaalit oli ja meni, mutta mitäs luullaan tuleeko Rinteestä yhtähyvä kokoomuslainen kuin Urpilainen on.
Vaihtaa vielä puoluettakin luulen niin.
698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Enpä usko että tulee, taisi olla persuille ikävä yllätys tämä uusi puheenjohtaja.

Äänestä
  • Meinasitko hilppa tuolla että demarit ehtii vielä viemään persuilta liikkuvat äänet?

    Kyllä niitä sieltä irtoaa, mutta ei persuille, keskustalaisia niistä ei saa, voi tuntua kokoomuksen laarissa

    Äänestä

  • kokoomus kirjoitti:

    Meinasitko hilppa tuolla että demarit ehtii vielä viemään persuilta liikkuvat äänet?

    Kyllä niitä sieltä irtoaa, mutta ei persuille, keskustalaisia niistä ei saa, voi tuntua kokoomuksen laarissa

    sitähän minä just meinasin, hyvä niin, turhan kokoomuslainen politiikka olisi varmasti tiputtanut demarit seuraavissa vaaleissa vihreidenkin taakse.

    Äänestä

Jos vielä Vapaavuoresta tulee kokoomuksen puheenjohtaja, niin silloin neljän suurimman puolueen puheenjohtajat ovat kaikki n. 50v ikäisiä miehiä. Siinähän on paluuta 1960-luvulle.

Äänestä
  • Parempi 50 v. miehet kuin vähän nuoremmat "holhooja" tädit, toivon että nämä miehet paneutuvat todellisiin ongelmiin.

    Äänestä

  • Hilppa52 kirjoitti:

    Parempi 50 v. miehet kuin vähän nuoremmat "holhooja" tädit, toivon että nämä miehet paneutuvat todellisiin ongelmiin.

    Jutta se käski miestään nopeasti pysäyttämään auton kun hänen puhelin soi. Miksi? Eikö se ukko sitten ajanutkaan.

    Katainenhan se siellä soitteli ja ilmoitteli lopettavansa hommansa.
    Nämä asiathan ne kuuluukin mummon tietää ihan ensimmäisenä. Jutta on ollut kovilla työssään, nyt kutsutaan hänet mökille, siellä on monenlaista rantasaunaa ja tilaa löytyy, ainakin 20 immeistä voi yöpyä. Ei kai se Jutta niin iso ole, vaikkei kyllä kaikkein siroimpiakaan ?

    Tuon suuntaisen kirjoituksen luin lehdestä ja siinä se kokoomusmieliala oikein loisti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokoomus kirjoitti:

SDP-- vaalit oli ja meni, mutta mitäs luullaan tuleeko Rinteestä yhtähyvä kokoomuslainen kuin Urpilainen on.
Vaihtaa vielä puoluettakin luulen niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu