Moi. Olisko tietoa kyseisestä kirpputorista? Onko minkälainnen paikka? Pääseekö metrolla helposti perille? Kertokaa kaikki kyseistä paikasta... Kiitos..
Skärholmen-Loppmarknaden
Rori
61406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen käynyt aikoinaan paljonkin Skärholmenilla,mutta se on huonontunut viimevuosina tosi paljon.Sinne ei kannata mennä kuin lauantaisin ja heti kun aukeaa,klo 9 taitaa olla ovet avoinna.Julkisilla pääsee kaupungilta hyvin,mutta aikataulut kannattaa tsekata sielläpäässä,koko ajan on liikennettä.Parempi kirppis on Globenhallilla ja se on lähellä Vikingin satamaa,sinne voi vaikka kävellä.Hyviä ostosreissuja.
Mitenkäs tuonne globenhallille löytää Viking terminaalilta? Mitä muita hyviä kirppareita ja kauppoja Tukholmasta löytyy?
ainoastaan sun päässäs.
Älä neuvo pieleen,kateellinen olento.
metrolla noin 15-20min keskustasta aivan viereen. tavaraa on laidasta laitaan,tosin aika paljon aivan romua.kannattaa käydä helppo mennä.
Mistäköhän päin Suomea mahdat olla?Olen lähdössä joulunalla sinne ja jos oot reitinvarrella voit tulla messiin.Reitti on Oulu-Tornio-Haaparanta-Tukholma.
Tuli käytyä sitten tuolla skärholmenin kirpputorilla. Tavaraa ja myyjiä oli laidasta laitaan. Käytetyistä renkaista ja autovahasta kosmetiikka tuotteisiin ja arvoesineisiin. Keräiliän mahdollista tehdä hyviä löytöjä, keräsi sitten mitätahansa... Tinkiminen kannattaa!