Sagamar, Keskiyö

Pallokäki

Minulla ok komea ja valoisa asunto, mutta en tunne olevani kotona. Pääsenkö vielä omaan unelmoimaani kotiini, sinne missä olen kotonani ja rakastan sitä ja elämääni ja olen oman elämäni ja kotini herrana?

Näkyykö minulle työtä, jota rakastan, haluan tehdä ja siitä jopa maksetaan. Unelmoin suuresta kauniista elämästä täynnä onnellisuutta, rakkautta ja vaurautta. Tällä hetkellä äimänkäkenä pallo jalassa kolisten.

Haluaisin alkaa serustelemaan, kunnon hyvä, luotettava ja arvostettava parisuhde, ei mitään liibalaabaa leikkimään kesäkissaleikkejä?

Näkyykö minusta selvänäköisesti tuo halu ja toiveikkuus sekä unelmani, näkyykö selkeänä suuntana, toteutuuko?

Tulenko kanavoimaan kirjoja henkimaailman kanssa, näkemään enkeleitä ja kertomaan heistä ihmisiile?

On paljon asioita, joita haluan tehdä, mutta tilanteeni on vienyt minulta hengen. Tarvitsen suurta muutosta.

1

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      näen paljon ihmisiä. näen ristin ja tähden, vaikken yleensä symboleja tulkitse.
      kotona vallitsee laki, mitä yrität noudattaa. se on hyvä ja ei-hyvä sinulle.

      koit lapsuudessasi henkistä tuskaa, samalla se väristi sinua kovasti. olet ottanut siitä kokemuksesta opiksesi ja tiedät että edessä on hyvää ja toisenlaista.
      tulee muutoksia, niiden kautta sinä heität oman ankkurisi siihen suuntaan, mikä vie sinut koilliseen. sinä lähdet uuteen.

      voisin puhua vanhuudestasi, mutta siihen on vielä paljon aikaa. sinulla on niin paljon unelmia, etten voi ymmärtää mitä niistä kysyt. vapaus on niistä suurin.
      sinä tulet löytämään henkisen vapautesi.
      irtaudut siitä otteesta, mihin sinut on viety ja mikä sinulle on osoitettu.

      jos saan auttaa syvemmin, ota yhteyttä sähköpostin kautta. siihen tarvitsen kuitenkin tarkennusta kysymyksiisi, enkä voi tehdä sitä ilmaiseksi.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      178
      3600
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2512
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      121
      1247
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      15
      1220
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1129
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      74
      1070
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      904
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      900
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      825
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      741
    Aihe