köyhät kyykkyyn ja niin, että muutkin sen huomaa

Lappeenrannan Nordean pankinjohtaja ei osaa käyttäytyä ammatilleen ja asemalleen sopivalla tavalla. Hän kuuluuttaa äänekkästi (kuuluu yli sermien koko pankkisaliin) ja nöyryyttävällä tavalla kielteisistä lainapäätöksistä ja syyllistää asiakkaita. Tiukka saa olla muttei asiakkaita tarvitse sentään kovaan ääneen nöyryyttää. Vai onko se tosiaan sallittua pankkialalla?
20684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

On! kun olet köyhä Olet myös tyhmä eikä sinua tule pitämän tasa-arvoisena!

PS. Olet rikkaan koiran arvoinen, jos sitäkään

Äänestä
  • kiitos tiedosta prophet, epäilinkin vähän jotain tällaista.
    pääsispä pankkiin töihin, niin vois sitten pistää pahan kiertämään!

    Äänestä

  • Olipa per se reikä viestis "prophet". Koira on ainoastaan se, joka ei arvosta ihmisyyttä =Hitler, Stalin, Putin, Idi Amin.... ja kaltaisesi.

    Ja tiedoksi: rahallisesti en ole mitään vailla. Kaltaisesi, itsekkäät ihmiset voisi vain vetää vessanpöntöstä alas, tai oikeammin: olette jo siellä omalla sivistystasollanne.

    Äänestä

  • Humanity <3 kirjoitti:

    Olipa per se reikä viestis "prophet". Koira on ainoastaan se, joka ei arvosta ihmisyyttä =Hitler, Stalin, Putin, Idi Amin.... ja kaltaisesi.

    Ja tiedoksi: rahallisesti en ole mitään vailla. Kaltaisesi, itsekkäät ihmiset voisi vain vetää vessanpöntöstä alas, tai oikeammin: olette jo siellä omalla sivistystasollanne.

    Unohdit listalta juutalaiset ja usan presidentit, ainiin mutta nehän tekee mitä juutalaiset käskee:D hieman ihmettelen putinin listalla olemista

    Äänestä

  • PS. Opettele äidinkielen oikeinkirjoitus.

    Äänestä

tollaset prophetit on orjia: pitää pystyssä tätä rikkaiden nostoa .

Äänestä
  • Anteeksi nyt en ymmärtänyt?

    Äänestä

  • prophet kirjoitti:

    Anteeksi nyt en ymmärtänyt?

    niin olet orja-ihminen, tiedät sen itsekin

    Äänestä

  • orja-prophet kirjoitti:

    niin olet orja-ihminen, tiedät sen itsekin

    Tottakai olen! en kuulu 1% kerhoon, siis siihen joka oikeasti tätä maailmaa johtaa:)

    Eihän tämä alla oleva muuten, olisi muuten mahdollista:)

    http://www.timovirtala.net/archives/2560

    Äänestä

Nordean voi sitten jättää väliin kun etsin tässä uutta pankkia,erään yhdistymisen takia sinne länsi suomeen päin!

Äänestä

Se kun pankinjohtaja sanoi ettei sinulle voida myöntää lainaa koska et todennäköisesti selviäisi sen takaisinmaksusta vai sekö että muutkin saivat siitä kuulla. Jos et osaa laskea mahdollisuuksiasi itse, on vain hyvä että joku muu sen sinulle kertoo. Melkein takaan ettei pankinjohtaja huutanut muille asiakkaille surkeaa taloudellista tilannettasi.

Äänestä

Nordeasta kävelkää pois, ne ei halua köyhiä asiakkaiksi.
- edes tavalliset ihmiset ei kelpaa enää. Vaan pelkästään rikkaampi väki.
Hpj. nordea Wahlroos jo sanoi, että köyhät tuo vaan hiekkaa pankin lattioille. - nyt tämä asenne toteutuu käytännössä !
- muista siis, - äänestää voi omilla jaloilla !!!!!!

Äänestä
  • Hyvä pummit lähdössä pois nordeasta.

    Hyvä uutinen.

    Äänestä

  • halua persaukista valittavaa vässykkää asiakkaakseen.

    Äänestä

  • Ei mikään yritys kirjoitti:

    halua persaukista valittavaa vässykkää asiakkaakseen.

    sä vaikutat aidolta kokoomus - kepu itsetyydyttäjä-lahtarilta !

    Äänestä

  • mitkään pankit ei köyhiä halua.. köyhät maksaa rikkaiden pankkiasioinni

    Äänestä

  • kohta mukavaa asioid kirjoitti:

    Hyvä pummit lähdössä pois nordeasta.

    Hyvä uutinen.

    joudut kohta ite maksaa kaiken kun köyhät häviää pankista. kyl palvelumaksut teille sitten lankee

    Äänestä

ehkä itsekin tajuat että pankinjohtajahan teki sinulle palveluksen eväämällä lainan jota tuskin olisit pystynyt maksamaan takaisin. Ajattele asiasta positiivisesti. Alan ihminen pystyy helposti laskemaan maksukykysi eikä halua harmia pankille eikä myöskään sinulle.

Äänestä

asiahan toden totta on näin, MUTTA nythän olikin kyse ko.pankinjohtajan käytöksestä! asiathan voi esittää niin monella eri tavalla ja tossa asemassa olevalta ihmiseltä voisi edellyttää edes peruskäytöstapojen hallintaa.

Äänestä

Aloittajan viesti koski pankinjohtajan epäasiallista käytöstä. Ei kuulu asialliseen käytökseen kuuluttaa kovalla äänellä asiakkaan asioista, koskivatpa ne mitä tahansa pankkiasiaa.

Ei se, ettei Nordea pankki myöntänyt hänelle lainaa, sulje pois sitä mahdollisuutta, että joku toinen pankki antaa lainan.

Emme me täällä palstalla kommentoijat voi tietää hänen todellista tilannettaan.

Pankit ovat kautta aikojen antaneet luottoa täysin maksukyvyttömille henkilöille, sekä kieltäytyneet myöntämästä lainaa henkilöille, jotka ovat toisesta pankista lainan saaneet ja hoitaneet asiansa mallikelpoisesti.

Tällä hetkellä lainoja myönnetään tiukemmin ehdoin, kuin vielä muutama vuosi sitten.

Nimimerkille "itkien ulos pankista" sanoisin, kyllä ne asiakkaat, jotka kuulivat pankinjohtajan sanat, tunsivat varmasti suurta myötähäpeää pankinjohtajan käytöksestä ja myötätunto oli Sinun puolellasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itkien ulos pankista kirjoitti:

Lappeenrannan Nordean pankinjohtaja ei osaa käyttäytyä ammatilleen ja asemalleen sopivalla tavalla. Hän kuuluuttaa äänekkästi (kuuluu yli sermien koko pankkisaliin) ja nöyryyttävällä tavalla kielteisistä lainapäätöksistä ja syyllistää asiakkaita. Tiukka saa olla muttei asiakkaita tarvitse sentään kovaan ääneen nöyryyttää. Vai onko se tosiaan sallittua pankkialalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu