Kuka järjestää matkoja Ukrainaan ?

Tjärborg?

Kiovaan, järkeä puhumaan EU-kansalaisena ? Ei kannata sohia rynkyllä.

3

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sevtsenko

      Parepi tuossa tarkoituksessa suunnata suoraan Itä-Ukrainaan ja riisua venäläismielisiltä aseet pois.

    • stalinov

      Kuka järjestää matkoja Ukrainaan? Venäjä näyttää niin tekevän eikä tarvitse huolehtia rajamuodollisuuksista.

    • Matkailijaelossa

      Olen käynyt ukrainassa viimesten 4kk aikana Kharkovan ja Kiovan alueella n. 5 kertaa. Kiovassa olin 28 helmikuuta, muutamaa korttelia lukuunottamatta, ihan helvetin rauhallista.

      Kattokaa vähemmä telkkaria ja uskokaa vähemmän toisia.
      Kannattaa varata vaan lento ja hotelli ja menoks. Hinta viikolle n. 350e, josta lennot maksaa 2/3. Ihan helvetin halpa maa. Itse tilasin aina ruokaa hotelliin...viikon ajan.. =))
      Kiova on myös helvetin kaunis, Kharkova taas muistuttaa pikkupietaria =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10609
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5100
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2301
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      106
      2103
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      2006
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1134
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1081
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe