Yritin tarkemmin selvitellä konetyyppiä ja sitä, millainen se mahdollisesti olisi. Tuin omilla sivuilla pääsi "kurkistamaan" koneeseen eli näki istuinkartan. Esimerkiksi Seatgurun sivuilta ei kyseiseltä konetyypiltä löytynyt samanlaista istuinkarttaa. Tästä heräsikin epäily, miten vanha Tuilla käytössä oleva kone mahtaa olla? Onko joku lennellyt kyseisellä konetyypillä? Oliko eri lentoluokissa suuria eroja jalkatilan ja istuinten välillä?
TuiFly B767
Meksikoonko?
7253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Samaa konsernia kuin Thomson, jolla on 767:a. Löytyy SeatGurusta. Veikkaan että noita koneita. Googlella löytynee brittien kommentteja, he käyttää paljon Thomsonia.
Koneiden penkitys vaihtelee jopa yksilöittäin mutta lomalentokoneen ollessa kyseessä, penkit ahdettu mahdollisimman ahtaasti. Kone ei liene ihan nuori enää, b777 on korvannut 767:n. Kai se ilmassa pysyy vielä.
.
Kerrotko koska viimeksi B767 on tullut tonttiin ja matkustajia on kuollut B767 lennolla? USA:ssa B767 on hyvin yleisesti käytössä. Esim AA B767 laivasto käsittää 60 konetta ja UA:lla on 50 konetta käytössä.
eikö Malesian kone ollut juuri bo767 jota on etsitty 3 kk tuloksetta? vai oliko 777?
No ei todellakaan ole 777 korvannut 767:aa. Aivan eri kokoluokan vehjes. 767:t edelleen kovassa käytössä ympäri maailman, ei niissä mitään vikaa ole. Matkustusmukavuus on sitten taas lentoyhtiöstä kiinni.
Kadonnut Malesialaiskone oli juurikin 777 (-200).
Kyllähän se on kuin olisi sillejä purkissa, mutta ei ne koneet uusia/vanhoja ole. 80-luvulla rakennettuja. Uudet viihdejärjestelmät tuovat .