Oli tuota juttua KeLe.llä tuosta juuri valitusta työnsä aloittaneesta KPO,n uudesta toimitusjohtajasta niin ajattelin kysyä minkälainen mies siellä nyt komentelee ja onko asiansa osaava johtohahmo tunteekos kukaan miehen tapoja?
KPO,n uusi pomo?
Yläkerran_Mies
6461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
paljon paremman näköinen se on huomattavasti. Eikä ole mikään entinen pilleristi.
Toivottavasti tämän herran palkkaus pysyisi kohtuudessa, tosin kukapa sitä tuollaisessa puulaakissa valvoo?
Juoksupojasta toimitusjohtajaksi, ei lainkaan hassumpi suoritus ja taisipa olla niitä KPO,n tehokkaimpia ostoskärryjen kerääjäpoikia aikoinansa.
Noinhan se aina ennen meni, että yrityksissä edettiin taitojen ja kokemuksen mukaan. Nyt on kaiken maailman headhunterit jotka kierrättävät noita "muka" päteviä johtajia yrityksistä toiseen ja nostattavat heidän palkkojaan ja rahastavat itse siitä välistä. On vallalla sellainen harhaluulo että yrityksissä ei voi panna johtajan paikkaa yleiseen hakuun, kun muka päteviä ihmisiä on vain nämä jo yrityksissä toimivat "kehäraakit".
Onnittelut KPO:lle ennakkoluulottomuudesta.
Hauska mies olen jutellutkin hänen kans mennä vuoskymmenillä sillon lama aikoina paljon on ajat niistä muuttunu.
Onko milloin täytekakku kahvitarjoilu asiakkaille kait nyt uusi tirehtööri tarjoaa?