Ultima Online teki paluun Suomi-sceneen, kun Dysentria-niminen shardi avattiin viime perjantaina. Kyseessä on shardi jota on kehitetty jo 7 vuoden ajan, välillä pidetty pystyssä ja sitten taas otettu uusi kehitystauko.
Nyt näyttää olevan täysin toimiva, joten ei muuta kun sinne vaan kaikki jotka muistavat tämän vanhan klassikon :) Itsellä ainakin vierähti nostalgiakyynel kun kuulin että PC-maailman ensimmäinen kunnon MMORPG tekee paluun.
Pelaamaan pääsee yhdellä klikkauksella: www.dysentria.com. Lisätietoa Quakenet #dysentria.
Legendaarinen MMORPG Ultima Online jälleen Suomessa!
sammonkantaja
1
258
Vastaukset
- sammonkantaja
50 pelaajaa online parhaimmillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897189- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779