Hankkisiko kokoomuksen Eero Suutari itselleen Talvivaaran osakkeita tässä vaiheessa isollakin summalla ?
Miten Eero Suutari hoitaisi Talvivaaran varsin kimurantit ongelmat ?
Eero Suutari ja Talvivaara
3
122
Vastaukset
- jokken joll
Kaikki homot yhtykää, junkki junk
- kusettaja-pennanen
Jos EEro Suutari olisi kuin jii-pennanen niin kehtaisiko hän valehdella ikänsa kuin pennanen, joka on vanhuuseläkkeellä mutta ilmoittaa olevansa 33 v. aika säälittävä tyyppi, aito persu.
- äänioikeutettu kysyy
Ovatko kaikki:
Perussuomalaiset Kainuun piiri piirihallitus
Puheenjohtaja Toivo Kyllönen
1. varapuheenjohtaja Ari Korhonen
2. varapuheenjohtaja Yrjö Puurunen
3.. Varapuheenjohtaja Ilmo Komulainen
Piirisihteeri, taloudenhoitaja Maarit Nurmi
Kajaanin Perussuomalaiset ry
Puheenjohtaja Jakko Kettunen
Sihteeri Pertti Ahlqvist
Varapuheenjohtaja Eija Hakkarainen
Kajaanin seudun Perussuomalaistet ry
Puheenjohtaja Toivo Kyllönen
Sihteeri Timo Meriläinen
Varapuheenjohtaja Teemu Niva
Kajaanin kaupunginvaltuusto Perussuomalaiset
Kettunen Pentti
Sankilampi Jaana (pj.)
Kyllönen Toivo
Hakkarainen Eija
Aavakare Eila
Meriläinen Timo
Karhu Tomi
Niva Teemu
Partanen Minna
tämän Kettusen lakialoitteen takana? Alkuperäisistä 16:sta lakialoitteen allekirjoittajastahan 6 perui allekirjoituksensa myöhemmin luettuaan lakialoitteen. Vastustavatko he "suomalaisten lapsia synnyttävien naisten asemaa saa parantamista", kuten tuolla eräässä toisessa ketjussa väittettiin, jos ei kannata Kettusen lakialoitetta.
Kettunen puhuu tuossa Kainuun Sanomien videohaastattelussa nyt hiukan eritavalla lakialoitteen sisällöstä kuin aluksi, mikä on ymmärrettävää. Kettunen on muunmuassa tarkentanut koskeeko eläkeiän alennus eronneita tai leskiä. Kettunen on myös jälkikäteen keksinyt että eläkekertymä ikään kuin jatkuu sinne varsinaiseen eläkeikään.
Miten tämä mahdollisesti useamman kymmenen vuoden jälkeen saatava ennen aikainen eläkkeelle pääsy parantaa naisen asemaa?
kaikesta huolimatta lakialoite on mm. Perustuslakiamme vastaan. Lainaus:
"Perustuslain 6 § sanoo näin:
Ihmiset ovat yhdenvertaisia lain edessä.
Ketään ei saa ilman hyväksyttävää perustetta asettaa eri asemaan sukupuolen, iän, alkuperän, kielen, uskonnon, vakaumuksen, mielipiteen, terveydentilan, vammaisuuden tai muun henkilöön liittyvän syyn perusteella."
Kettunen on hehkuttanut että lakia on ollut sorvaamassa kuukausi kaupalla lakimies. Asiantuntemuksen perusteella lakimies lienee ollut Ari Korhonen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1326263Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352539Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266