Mitä uutta kokkolaan kaipaat ?

Mitä uutta kaipaat kokkolaan ? Jotenkin minusta yli 30v naisesta tuntuu ainaskin kunnon tanssiravintola olevan hakusalla, Calleen ei enää viitti mennä, kun siellä on aika surkeet esiintyjät.
Muutama vaatekauppakin olis tervetullut, josta löytyis kaikille vaatteet kerralla (perheelle).
8907
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllähän jonkinlainen isompi sisustusliike olisi paikallaan. Miksi se KodinYkkönen ei ole vielä tullut tänne? Halpa-Halli täällä dominoi markkinoita, kuitenkaan sieltä ei saa mitään kunnollista.

Äänestä

Tarvitaan erikoisliikkeitä,tiloja löytyy .Nyt naiset yrittämään!!!

Äänestä

Sisustuskauppoja löytyy kyllä melko monta,mutta kun maksavat asiakkaat puuttuu.Kodin anttila on Oulussa ja sinne on melko lyhyt matka,mikäli ostaa enemmän kerralla.Eikai tällaiseen käpykylään nyt kukaan laita isoa liikettä,sen kummemmin anttila kuin muutkaan isot ketjut.Tuo halpis on kokkolalaisille "sisustajille" täysin sopiva paikka.Ne joilla on rahaa hakevat kamansa vaikka Tukholmasta tai Hesasta tai mistä haluavat .Naisyrittäjäksikin kannattaa täällä alkaa vain siinä tapauksessa,että mies tienaa hyvin tai on paljon ylimääräistä rahaa,eikä tiedä mihin rahansa ja/tai aikansa käyttäisi.Naisyrittäjä Kokkolassa on lähes sama ,kuin kuollut yrittäjä...että sillei.

Äänestä
  • Eli naisyrittäjä ja juoppo-ukko on melko tuhoisa yhdistelmä. Eikö niin?

    Äänestä

Vähemmän noita puhevammaisia, itseään täynnä olevia kitisijöitä!

Äänestä

Just tulin Vaasasta ja kyllä tänne pitäisi saada H&M, sieltä kun löytyi lapsille vaatteita ja edullisesti.

Äänestä

Kaipaisin sukellusvenekauppaa. Saisi koklata ja rällästää niillä ympäri kaupunkia.

Äänestä
  • suksi subutex willeri vittuun

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hymysuu kirjoitti:

Mitä uutta kaipaat kokkolaan ? Jotenkin minusta yli 30v naisesta tuntuu ainaskin kunnon tanssiravintola olevan hakusalla, Calleen ei enää viitti mennä, kun siellä on aika surkeet esiintyjät.
Muutama vaatekauppakin olis tervetullut, josta löytyis kaikille vaatteet kerralla (perheelle).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu