Kaikkien edelläkulkeineiden pissat kelpaa, yök. Mitä teen?
Koirani nuolee pissaa :(
13
942
Vastaukset
- 9+14
Aiwan! Se on koirastasi hyvää. Maista vaikka itse.
- luomuhurtta
varaa leinkille tuplasti aikaa ja anna koiran haistellaja nuoleksia. Mitä muutakaan iloa sen elämässä on?
- Alottaja iteee
Huomenta! Siis alottaja täällä. En useasti käy näillä koira palstoilla kun ei ole ollut tarvetta. Mutta mikä helkutin vastausketju mun alotukseeni nyt tuli?
Herran sanaa ja oikeudenkäyntejä?????
Siis tämä on neljäs koira minulla ja kukaanaijempi ei ole tällätavalla käyttäytynyt. Olen oikeasti neuvojen tarpeessa ja täällä pilataan keskustelu heti alkuunsa.
Häpeällistä käytöstä, eikö teillä lusmuilla muuta tekemistä ole?- Mitä hää höpäjää
Hä! Siis eihän täällä ole kuin pari viestiä jotka molemmat on ihan asiallisia. Mitä höpiset Herrasta ja oikeudenkäynneistä? Ei takuulla ole mitään lusmuja nuo...
Toisilla koirilla vietit vie enemmän kuin toisilla...
Sitten sellainen tuulesta temmattu ajatus: onko koira aktiivisempi muutenkin kuin aiemmat koirasi? Onhan se voinut keksiä, että saa täyden huomiosi kun käy vähän lipomassa..
Parempi kuin alat järjestelmällisesti kieltämään lipomisen, koira saa sieltä vain vatsataudin, loisia ja muuta kivaa. Tai opetat positiivisesti pois tuosta, pyydät jättämään hajut ja palkitset luoksetulosta tms.- alice-dolly
Koiralle on ihan luonnollista nuuhkia ja joskus vähän maistellakin kaikkea mitä lenkkipolun varrelta löytyy. Harvoin se siitä mitään ruttoa tai malariaa saa. Vähän sitä voi koittaa kiskoa pois ja kieltää, mutta ei oo niin iso asia että tarvii tänne tulla sitä taivastelemaan.
Nykypäivänä on niin sekalsaisia koirankusettajia, ties mistä hamstrattuja elukoita, ties miten hoidettuja, että kyllä sitä kannattaa katsoa mitä se koira nuoleksii päivät pääskytysten: riittää perusteeksi koiran sisäloiset.
- Ei kai
Vitikonpaarustaja kirjoitti:
Nykypäivänä on niin sekalsaisia koirankusettajia, ties mistä hamstrattuja elukoita, ties miten hoidettuja, että kyllä sitä kannattaa katsoa mitä se koira nuoleksii päivät pääskytysten: riittää perusteeksi koiran sisäloiset.
ne sisäloiset pissien välityksellä kulje? Tienposkessa olevien tryffelien syöminen sen sijaan kyllä kannattaa kieltää totaalisesti vaikka koiran makunystyrät niistä nauttisivatkin.
- jaavai
Riippuu varmaan koirasta. Remmiräyhääjien omistajia yleensä ainakin neuvotaan, että ei saa antaa nuoleksia pissiä.
- kylnii
jaavai kirjoitti:
Riippuu varmaan koirasta. Remmiräyhääjien omistajia yleensä ainakin neuvotaan, että ei saa antaa nuoleksia pissiä.
Tuo kyllä pitää paikkansa. Nuorelle koiralle se on sama kuin ihmislapselle juhannusjuomaa tarjoilet: pää sekoaa ja kohtaamiset eskaloituu nakkikioskitappeluiksi.
Mutta aloittajalla ei nyt tainnut olla tuo ongelmana ei ainakaan maininnut siitä.
Joten antakoon koiransa nauttia hunajasta. - huaaaaaah
Anteeksi Alice-Dolly, mutta mitähän koiramaisetpulinat osastolla saa luvallasi taivastella?
- koira on koira
Koira ei ole ihminen. Ihmiset eivät normaalisti nuoleskele pissaa, kun taas sellainen käytös on aivan normaalia koiralle, ksoka koira haistaa myös maistamalla!
"Usein koira vielä tehostaa ilmasta saatujen hajujen analysointia "maistelemalla" eli viemällä hajumolekyylejä kielellä Jacobsonin elimeen."
Yllä oleva lainaus koirein hajuharjoituksista. Löytyy netistä.
Aloittaja ja muutkin: Antakaa niiden koirienne olla koiria! Uroksella (leikkaamattomalla) yli-seksuaalisuus/narttujen pisujen lipominen viittaisi eturauhasvaivoihin - hyvänlaatuiseen liikakasvuun ja joskus tulehdukseen, kannattaa tutkituttaa seuraavalla ell-käynnillä. Tuo kipeä eturauhanen myös aiheuttaa poitsuille myös ala-selän jumituksia ja sitä kautta kipua/liike-jäykkyyttä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 793204
- 492410
- 322127
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812122- 1371889
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313311802- 311745
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne101579Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51320Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61264