Koirani nuolee pissaa :(

jatkuvaa repimistä

Kaikkien edelläkulkeineiden pissat kelpaa, yök. Mitä teen?

13

1050

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+14

      Aiwan! Se on koirastasi hyvää. Maista vaikka itse.

    • luomuhurtta

      varaa leinkille tuplasti aikaa ja anna koiran haistellaja nuoleksia. Mitä muutakaan iloa sen elämässä on?

    • Alottaja iteee

      Huomenta! Siis alottaja täällä. En useasti käy näillä koira palstoilla kun ei ole ollut tarvetta. Mutta mikä helkutin vastausketju mun alotukseeni nyt tuli?
      Herran sanaa ja oikeudenkäyntejä?????
      Siis tämä on neljäs koira minulla ja kukaanaijempi ei ole tällätavalla käyttäytynyt. Olen oikeasti neuvojen tarpeessa ja täällä pilataan keskustelu heti alkuunsa.
      Häpeällistä käytöstä, eikö teillä lusmuilla muuta tekemistä ole?

      • Mitä hää höpäjää

        Hä! Siis eihän täällä ole kuin pari viestiä jotka molemmat on ihan asiallisia. Mitä höpiset Herrasta ja oikeudenkäynneistä? Ei takuulla ole mitään lusmuja nuo...


    • Toisilla koirilla vietit vie enemmän kuin toisilla...

      Sitten sellainen tuulesta temmattu ajatus: onko koira aktiivisempi muutenkin kuin aiemmat koirasi? Onhan se voinut keksiä, että saa täyden huomiosi kun käy vähän lipomassa..

      Parempi kuin alat järjestelmällisesti kieltämään lipomisen, koira saa sieltä vain vatsataudin, loisia ja muuta kivaa. Tai opetat positiivisesti pois tuosta, pyydät jättämään hajut ja palkitset luoksetulosta tms.

    • alice-dolly

      Koiralle on ihan luonnollista nuuhkia ja joskus vähän maistellakin kaikkea mitä lenkkipolun varrelta löytyy. Harvoin se siitä mitään ruttoa tai malariaa saa. Vähän sitä voi koittaa kiskoa pois ja kieltää, mutta ei oo niin iso asia että tarvii tänne tulla sitä taivastelemaan.

      • Nykypäivänä on niin sekalsaisia koirankusettajia, ties mistä hamstrattuja elukoita, ties miten hoidettuja, että kyllä sitä kannattaa katsoa mitä se koira nuoleksii päivät pääskytysten: riittää perusteeksi koiran sisäloiset.


      • Ei kai
        Vitikonpaarustaja kirjoitti:

        Nykypäivänä on niin sekalsaisia koirankusettajia, ties mistä hamstrattuja elukoita, ties miten hoidettuja, että kyllä sitä kannattaa katsoa mitä se koira nuoleksii päivät pääskytysten: riittää perusteeksi koiran sisäloiset.

        ne sisäloiset pissien välityksellä kulje? Tienposkessa olevien tryffelien syöminen sen sijaan kyllä kannattaa kieltää totaalisesti vaikka koiran makunystyrät niistä nauttisivatkin.


      • jaavai

        Riippuu varmaan koirasta. Remmiräyhääjien omistajia yleensä ainakin neuvotaan, että ei saa antaa nuoleksia pissiä.


      • kylnii
        jaavai kirjoitti:

        Riippuu varmaan koirasta. Remmiräyhääjien omistajia yleensä ainakin neuvotaan, että ei saa antaa nuoleksia pissiä.

        Tuo kyllä pitää paikkansa. Nuorelle koiralle se on sama kuin ihmislapselle juhannusjuomaa tarjoilet: pää sekoaa ja kohtaamiset eskaloituu nakkikioskitappeluiksi.

        Mutta aloittajalla ei nyt tainnut olla tuo ongelmana ei ainakaan maininnut siitä.

        Joten antakoon koiransa nauttia hunajasta.


      • huaaaaaah

        Anteeksi Alice-Dolly, mutta mitähän koiramaisetpulinat osastolla saa luvallasi taivastella?


    • koira on koira

      Koira ei ole ihminen. Ihmiset eivät normaalisti nuoleskele pissaa, kun taas sellainen käytös on aivan normaalia koiralle, ksoka koira haistaa myös maistamalla!

      "Usein koira vielä tehostaa ilmasta saatujen hajujen analysointia "maistelemalla" eli viemällä hajumolekyylejä kielellä Jacobsonin elimeen."

      Yllä oleva lainaus koirein hajuharjoituksista. Löytyy netistä.

      Aloittaja ja muutkin: Antakaa niiden koirienne olla koiria!

    • Uroksella (leikkaamattomalla) yli-seksuaalisuus/narttujen pisujen lipominen viittaisi eturauhasvaivoihin - hyvänlaatuiseen liikakasvuun ja joskus tulehdukseen, kannattaa tutkituttaa seuraavalla ell-käynnillä. Tuo kipeä eturauhanen myös aiheuttaa poitsuille myös ala-selän jumituksia ja sitä kautta kipua/liike-jäykkyyttä.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1570
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      103
      782
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe