Santa posa vai playa de muro?

RinkkuMaija

Hei! oltais lähdössä elokuussa poikaystävän kanssa lomalle viikoksi, ja mietinkin että kummalle puolelle mallorcaa mentäisiin !
Toivottais että paikassa olisi
1. Ranta ok lähellä,
2. Ravintoloita joista valita hotellin läheisyydessä
3. Jotain tekemistä.

Santaposassa tuntuu olevan huonommat hotellit, mutta playa de murosta ei oikein löydy mitään tietoa? löytyy vain alcudiasta, joka on kuitenkin noin 7 km päässä play de muron hotelleista.

Kiitos kauheasti jotka viittitte vastata :)

5

3219

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harkitkaa

      Miksi vain nuo kaks vaihtoehtoa..miksei esim. Playa de Palma ( Can Pastilla- El Arenal) alue ..hyvä ranta,ravintoloita,baareja,pubeja,hotelleja,shoppausta,iltamenoa ,hyvät bussiyhteydet Palman kaupunkiin,jossa ehdottomasti kannattaa käydä tutustumassa vanhaan kaupunkiin ja miksei myös shoppailemassa.

    • Aliottajan vaihtoehdoista valitsisin tuon Alcudian suunnan(muro) Muuten valitsisin Playa de Palman,Can Pastillan puoleisen osan.Googlatkaa hoelli Helioksen Web kamerakuvat.

    • Huevos con gas

      Santa ponsa, pirun hyvä ranta, muutaman kilsan päässä paguera, palma nova, magaluf ja palmaankin hurauttaa taksilla halvalla. Ravintoloita santa ponsankin alueella runsaasti.

    • murossa 3 kert

      magaluf lähellä jos pile hile porukkaa pojukin

    • Pikseli2

      Suosittelen Santa Ponsaa tai jotain muuta kohdetta Palman kaupungin lähellä (Palma Nova, Playa de Palma). Playa de Muro on ihana, mutta melko hiljainen kohde, joka sopii parhaiten lapsiperheille tai eläkeläisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      86
      2689
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2253
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1093
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      948
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      819
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      680
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      625
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      531
    10. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      36
      527
    Aihe