Santa posa vai playa de muro?

RinkkuMaija

Hei! oltais lähdössä elokuussa poikaystävän kanssa lomalle viikoksi, ja mietinkin että kummalle puolelle mallorcaa mentäisiin !
Toivottais että paikassa olisi
1. Ranta ok lähellä,
2. Ravintoloita joista valita hotellin läheisyydessä
3. Jotain tekemistä.

Santaposassa tuntuu olevan huonommat hotellit, mutta playa de murosta ei oikein löydy mitään tietoa? löytyy vain alcudiasta, joka on kuitenkin noin 7 km päässä play de muron hotelleista.

Kiitos kauheasti jotka viittitte vastata :)

5

2416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harkitkaa

      Miksi vain nuo kaks vaihtoehtoa..miksei esim. Playa de Palma ( Can Pastilla- El Arenal) alue ..hyvä ranta,ravintoloita,baareja,pubeja,hotelleja,shoppausta,iltamenoa ,hyvät bussiyhteydet Palman kaupunkiin,jossa ehdottomasti kannattaa käydä tutustumassa vanhaan kaupunkiin ja miksei myös shoppailemassa.

    • Aliottajan vaihtoehdoista valitsisin tuon Alcudian suunnan(muro) Muuten valitsisin Playa de Palman,Can Pastillan puoleisen osan.Googlatkaa hoelli Helioksen Web kamerakuvat.

    • Huevos con gas

      Santa ponsa, pirun hyvä ranta, muutaman kilsan päässä paguera, palma nova, magaluf ja palmaankin hurauttaa taksilla halvalla. Ravintoloita santa ponsankin alueella runsaasti.

    • murossa 3 kert

      magaluf lähellä jos pile hile porukkaa pojukin

    • Pikseli2

      Suosittelen Santa Ponsaa tai jotain muuta kohdetta Palman kaupungin lähellä (Palma Nova, Playa de Palma). Playa de Muro on ihana, mutta melko hiljainen kohde, joka sopii parhaiten lapsiperheille tai eläkeläisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      66
      5201
    2. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      129
      3787
    3. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      48
      3194
    4. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      65
      2267
    5. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      450
      1974
    6. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      77
      1678
    7. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      63
      1375
    8. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      64
      1306
    9. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      261
      1107
    10. 47
      1082
    Aihe