En osaa sanoa Suomen levymyynneistä juuri mitään, koska se on aivan mitätön tieto,
mutta SLEEPY SLEEPERS pn myynyt 441 000 levyä ja on sillä Suomen suosituimpia.
METALLIC on myynnyt n. 400 000 000 levyä
paras nainen on MADONNA n 300 000 000 levyllä
Maailman eniten myydyin yhtye on THE BEATLES 700 000 000 levyä.
MICHAEL JACKSON on myynnyt 900 000 000 levyä.
Ja lopuksi tietysti SUURIN ja KAUNEIN, Musiikin MESSIAS, JUMALA
ELVIS ARON PRESLEY on myynnyt VAATIMATTOMAT 1800 000 000 levyä.
levymyynti
15
1128
Vastaukset 15
"Maailman eniten myydyin yhtye on THE BEATLES 700 000 000 levyä.
MICHAEL JACKSON on myynnyt 900 000 000 levyä.
Ja lopuksi tietysti SUURIN ja KAUNEIN, Musiikin MESSIAS, JUMALA
ELVIS ARON PRESLEY on myynnyt VAATIMATTOMAT 1800 000 000 levyä."
En nyt noista levymyynnistä tiedä, mutta jos The Beatles on myynyt maailman eniten levyjä niin miten ainakin sun viestissä Jackson ja Elvis ovat myyneet enemmän.
Jos voisit tarkentaa mitä oikein tarkoitat, ihan vaan selvyyden kannalta.- FAKTAA
No vaikka Elvis onkin niin SUURI JA KAUNIS, niin en kuitenkaan menisi häntä YHTYEEKSI väittämään...
TAJUATKO, MITÄ??? FAKTAA kirjoitti:
No vaikka Elvis onkin niin SUURI JA KAUNIS, niin en kuitenkaan menisi häntä YHTYEEKSI väittämään...
TAJUATKO, MITÄ???No anteeks jos en huomannu tota YHTYE sanaa, melkein kaikki muut sanat olikin kirjoitettu SUURILLA kirjaimilla mutta kyl ton YHTYE olis voinu SUURELLA kirjottaa kun asialliseen kysymykseen tulee tollanen vastaus.
Ei sitä hernettä nenään tarvii silti vetää vaikkei joku ehkä ymmärräkään sun viestejäs!
- Nelson
aika tuulesta temmattuja lukuja näytät syöttävän täällä! Metallica 400m?! Tarkennan hieman: albumeita myyty n.90m maailmassa ja 56m USA:ssa. Michael Jackson USA:ssa n.60m ja maailmalla arviolta 150-160m. Beatlesin levyt ja singlet yhteensä yltävät miljardiin maailmalla, mutta Elvis jää siitä selvästi.
- FAKTAA
Elviksen musiikillista tuotantoa on myyty yht. 2300 000 000
The Beatles 1300 000 000.
M. Jackson 1100 000 000.
fakta on FAKTAA!!! - Nelson
FAKTAA kirjoitti:
Elviksen musiikillista tuotantoa on myyty yht. 2300 000 000
The Beatles 1300 000 000.
M. Jackson 1100 000 000.
fakta on FAKTAA!!!Ensimmäisessä viestissä Beatles oli myynyt 700m, Jackson 900m ja Elvis 1,8mrd; nyt Beatles onkin myynyt 1,3mrd, Jacksoni 1,1 ja Elvis 2,3mrd. Jos mr.fakta hieman valaisisi mihin faktat perustuvat? Omilla luvuilla tarkoitin albumeita, mutta ei singleistä sentään noin paljon lisää tule.
- ööh
Eput on ainakin Suomessa myyneet yli miljoona levyä, taitaa olla jo 1,3 milliäkin rikki. Olisiko tuo Repullinen Hittejä ollut Suomen toisiksi myydyin levy ja kaikkein myydyin sitten joku Jari Sillanpään levy? Siitäkään en tiedä, että onko nuo luvut vain kotimaisista artisteista vaiko ihan kaikista Suomessa myydyistä levyistä. Että olipas tästäkin taas paljon apua..
- Anonyymi
ei tuo eppujen myyntilukumäärä huono ole tosiaankin kun sen suhteuttaa suomen asukaslukumäärään.
- pyyhkäisi juuri
juuri myydyimmäksi artistiksi :)
-
That's not all MJ swiped...
- hah hah haa
kirjoitti:
That's not all MJ swiped...
"MICHAEL JACKSON on myynnyt 900 000 000 levyä"
- UniversalMusic
hah hah haa kirjoitti:
"MICHAEL JACKSON on myynnyt 900 000 000 levyä"
The Beatles - Yli miljardi myytyä äänitettä
Elvis Presley - Yli miljardi myytyä äänitettä
Michael Jackson - yli 800 miljoonaa myytyä äänitettä
3 maailman myydyintä musiikki-ilmiötä.
- ElvisOnKuningas
Elvis Presley - 2,5 Miljardia myytyä levyä
The Beatles - Yli miljardi myytyä levyä
Michael Jackson - 700 Miljoonaa myytyä levyä
FAKTA TIETOA!!!!!!!!!!! - abba forever
ABBA komeat 340 milj. levyä. Toiseksi suosituin bändi kautta aikojen.
Toivottavasti enemmän kuin Madonnalla, tuo laulutaidottomien supertähtien kuningatar! - Anonyymi
Tuliko nollia liikaa ... 1 miljardi Beatles ja Elvis Presley ..helpompi luku näin ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971034
- 119863
- 143834
- 45832
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184591- 32559
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47538Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62524- 80520
- 65516
- 39489
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i3454- 45453
- 41446
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31446Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74446Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61440