Uusen sähköpostin ominaisuudet

Sitten kun tuo uusi sähköposti alkaa viimein toimia voisitte harkita paria lisäystä / muutosta.
- viestin liputtaminen tärkeäksi takaisin
- viestinlukuruudussa ne työkalut yläreunassa (Vastaa - Vastaa kaikille - Välitä - Poista jne.) saisi olla kiinteä. Siis ei skrollaa viestin mukana. Nyt kun avaa viestin (mainos tms.) ja srkollaa sen läpi pitää palata takaisin ylös jotta viestin saa poistettua.

Niin ja saisi se alkaa jo toimia. Kuukausi jo menty eikä vielä toimi. Autologin failurea pukkaa ja serveri ei vastaa. MIssä matolaatikossa se meiliserveri oikein on?
- Kotona noin joka viidestoista kirjautumisyritys onnistuu (20/1 MB linja Chrome)
- Töissä onnistuu joka kerta ja vilkkaasit (100/100 MB linja Firefox)

11

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uudistus meni aivan P- Lähettäjää ei voi enään kopioida osoite kansioon.
      Sähkö postista ei saa näkymään kun puolen, entinen toimi huomattavasti paremmin.
      En ymmärrä insinööriä joka tämän nyt on suunnitellut ei järien häivää koko uudistuksessa,

    • erko1

      Samaa mieltä

    • Niin ja lähettäjän viestejä ei voi enää torjua, en ole löytänyt ainkaan sellaista toimintoa

    • spora1

      Kai te ymmärrätte miksi näin on tehty? No tietysti siksi, että kaikki maksaisivat liittymismaksun ja saisivat sitten vanhat hyvät toiminnot takaisin!!

    • Minulla ei toimi lähetettyjen kansio, luonnoskansio jne. Osoitekansion vanhat sähköpostiosoitteet ovat muuttuneet virheellisiksi ja uusia osoitteita ei voi tallentaa sillä minkäänlaista tallenna-kytkintä ei ole.
      Löytyisikö jostain auktoriteetti joka ajaisi tohelot pois sabotoimasta sähköpostia? Muuten ei auta muu kuin vaihtaa sähköpostia.

    • Wanha käytttäjä

      Hyvä, aloittaja pedra, aivan samoja asioita vaadin ja odotan takaisin vielä kuin mitä kirjoitit ensimmäisessä kappaleessasi.

      Lisäksi pitäisi nähdä paremmin vastaanottajan/lähettäjän KOKO mailiosoite siinä kun viesti on auki.

      Viestin sisällön otsikko selkeämmäksi! Nyt ne isot haaleat kirjaimet ihan hullut, ei tule otsikkoa enää edes luettua, vaikka se olisi tärkeä.

      Saisimmeko entistä taulukkomallia takaisin, vasemmalta otsikko, lähettäjä, päivämäärä ja varsinkin VIESTIN KOKO.

      Please.

    • roosapulainen1

      Tämä viestien selailu ainakin tabletilla ja wifillä on yhtä helvettiä, EI TOIMI!Ohjelma tekee aivan omiaan,kun yrittää poistaa noita kymmeniä lainatarjouksia ym. soopaa pois lukematta viestejä - vain avaamalla ja yksi kerralla onnistuu,useita kerralla ei millään!Piiku hiljaa täytyy ilmoitella kakkospostin osoitetta yhteyksilleen,jottei tarvitse takuta 'parannellun' suomi24:n parissa.

    • siiinä se

      Nymmä sen keksin: S24 (omistus ruotsissa, vai?) haluaakin, että sähköpostinkäyttäjät poistuvat muihin maisemiin. Siellä varmaan halutaan pitää ja kehitellä sitä ihan kaikkea muuta, mitä S24 sisältää ja mahdollistaa, mutta ei sähköpostilaatikkoa. Varmaankin s.postin ylläpidosta resursseineen halutaan eroon. Se tehty hankalaksi, jotta me ymmärrämme väistyä boxista.

    • Minä olisi ihan tyytyväinen sellaiseen muutokseen , että sähköpostin saisi auki ja että sitä pystyisi käyttämään. Tärkeimmille asionnille olenkin avannut toisen osoitteen.Kaikrn lainen hömmppä sivusto kyllä toimii jota nyt sp: sivustoilla ei edes tarvitsisi olla.

      uudistus tämäkin

    • mur mur

      En ole päässyt sähköpostiini uudistuksen jälkeen, olen lähettänyt viestejä, kysymyksiä, mutta ei ole tullut vastauksia., pitää vaihtaa sähköposti osoitetta. Harmi vaan kun en ole päässyt lukemaan tätä sähköpostiani. Ja muutenkin tämä suomi24 toiminta ei minua tyydytä varsinkin tämä sähköposti.

    • markus jahannes

      Voisiko joku ystävällisesti kertoa, et mitenkä suomi24 postin vois poistaa koko tietokoneelta? Tää uudistus on yhtä toimiva kuin Käteisen hallitus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9718
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5493
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5099
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      68
      4778
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      189
      2288
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2199
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      300
      1809
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1527
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1441
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1103
    Aihe