Hotelli Iberostar Hermes

Kreeta/Ib

Onko kenelläkään kokemuksia Kreetan Agios Nikolaoksessa olevasta hotelli Iberostar Hermeksestä? Voisitko kertoa kokemuksistasi muutamalla sanalla. Itse olen harkinnut tätä hotellia mutta en ole löytänyt palstoilta minkäänlaisia kertomuksia em. hotellista. Olisi mukava tietää etukäteen minkälaiseen hotelliin olen menossa. Kiitos jo etukäteen!

1

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seuraavaksi Retiin

      Olen ollut kahdesti, viimeksi vuonna 2012. Paikka on hyvä (lyhyt matka pohjattomalle järvelle).

      Uima-allas (merivesi) löytyy katutasoa ylempää terassilta, osasta huoneista sinne näköala. Altaalla on myös allasbaari, josta saa juomia ja lounaita pienempää purtavaa (makea tai suolainen).

      Hotellin edessä (tien toisella puolella, sinne pääsee hotellilta tien ali) on ranta, mutta se oli ainakin viime reissulla sorainen eikä kovin mukava.

      Hotellin lähellä (kaupungin suuntaan) on ruokakauppa, ja kadulla monia pikkukauppoja. Hotellilta toiseen suuntaan on isompi kauppa.

      Huone kannattaa ottaa merinäkymällä, ja altaan yltä, jos mahdollista. Hotellin taakse näkymät ovat huonommat, tosin itse saatiin seurailla kissajengin puuhia varaston katolla :) Huoneet ovat tilavat ja siistit, meluongelmia ei ollut.

      Aamiainen on ravintolassa altaan lähellä, sillä on myös oma terassi, josta näkee altaalle. Aamiainen oli 2012 monipuolinen ja runsas. Ainakin tuolloin siellä oli paistopiste, josta sai amerikkalaisia pannareita ja erilaisia munakkaita. Jos tuonne menet, maista aamiaisella ihmeessä yrttiperunoita (juu, aamiaisella :)), ne oli hyviä.

      Muita aterioita emme hotellilla syöneet.

      Jos menee Aurinkomatkoilla, on heidän toimistonsa hotellin vieressä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      325
      3855
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3570
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2270
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1684
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1588
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1329
    7. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      945
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      100
      902
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      855
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      771
    Aihe