Red on red-shampoo

Ostin tuollaista muka väriä kirkastavaa shampoota punaiselle kissalleni mutta vatsan alueen vaaleammat karvat on nyt haalean pinkin väriset!
Pari kertaa käytin ja nyt heitän menemään, maksopi vielä pari kymppiä moinen eli enemmän kuin oma shampooni.
Onko kuka muu pessyt tuolla tökötillä?
Ja jos joku haluaa pinkin kissan niin täältä saa ilmaiseksi ison pullon sitä ainetta.
10162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kannattaa ihan värjätä kissa vaikka violetilla hiusvärillä. Provoaloitukseen provovastaus.

Äänestä
  • Oletko ihan idiootti! Ei aloitus ollut mikään provo. Olen todella pettynyt tohon tuotteeseen.
    Eikö tällä tyhmällä palstalla nyt oikeasti voi keskustella???

    Äänestä

Kokeile vetää mahakarvat jollain vaalean koiran shampoolla? Ilmeisesti kyseessä on Chris Christensenin shampoo.

Äänestä

On joo, eikä ihan halpa. Se kyllä valuu vaikka viimeksikin pesin muulla shampoolla vaaleammat osat turkista.
Voisin antaa tökötin jollekinmut ei oo kellään tutulla punaista kissaa...

Äänestä

Missäpäin asut? Oisin ite voinut ottaa sen, vaikkei mulla punaista kissaa ookkaan... Se niin justiinsa oo :D

Äänestä

miksi ihmeessä kukaan pesisi kissaa???!!!

Äänestä
  • No pölvästi kyllä olet nikkisi mukaan!
    Pitkäkarvaiset ja puolipitkäkarvaiset kissat on pakko pestä että turkki olisi hoidettavissa ja näyttäisivät siisteiltä !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Myös näyttelykissat täytyy pestä, ei niitä liakaisina voi viedä mihinkään.

    Äänestä

Siis ihmisen turhamaisuudesta johtuen kiusataan kissoja. Meidän norskia ei ole koskaan pesty, eikä pestä

Äänestä
  • Ei se ole kiusaamista eikä turhamaisuutta. Et tiedä kissoista mitään.
    Persialaisen turkki vaatii pesua muuten kissaa joutuu kiusaamaan turkin pois ajamisella. Kissa on pennusta asti tottunut pesemiseen joten se ei ole kiusaamista. Takkuuntumisen ehkäisemiseksi myös turkki on pestävä.
    Tietääkseni norskienkin turkki on puolipitkäkarvainen ja siten kaipaa pesua.
    Nikkisi sopii sinulle kuin nenä naamaan, sitä todella olet!!!!!!!!!!
    Tai sitten olet pelkkä surkea provoilija etkä ole koskaan kissaa omistanut.

    Äänestä

ehdotan että alat ajttelemaan yläpäälläsi takapuolesi sijaan. Kissa osaa itse selvittää takkunsa ja pitää turkkinsa kunnossa. Kissa tarvitsee pesua vain jos se on onnistunut tahrimaan itsenä kauttaaltaa esim mutaan tai jos sillä on ulkoloisia, mutta normisti kissaa ei tarvitse pestä, mutta voihan sen pestä vaikka 2 kertaa päivässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


******************** kirjoitti:

Ostin tuollaista muka väriä kirkastavaa shampoota punaiselle kissalleni mutta vatsan alueen vaaleammat karvat on nyt haalean pinkin väriset!
Pari kertaa käytin ja nyt heitän menemään, maksopi vielä pari kymppiä moinen eli enemmän kuin oma shampooni.
Onko kuka muu pessyt tuolla tökötillä?
Ja jos joku haluaa pinkin kissan niin täältä saa ilmaiseksi ison pullon sitä ainetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu