Ilmastonmuutos on vain osa ympäristön saastumisen seurauksista, ilmakehän lisäksi myös maat ja meret ovat tuhoisan hyökkäyksen kohteena. Tarvitaan laaja-alaisempaa keskustelua siitä mistä tämä johtuu ja miten se saataisiin loppumaan. Ehdotan että ilmastopalstan aiheeksi otetaan:
Mistä ilmastonmuutos ja yleinen ympäristön saastuminen johtuu ja miten sitä voitaisiin torjua?
Ilmastopalstalle on majoittunut pelleporukka joka estää asiallisen keskustelun. Tästä syystä ehdotan joitakin muutoksia palstan käytäntöihin. US-puheenvuoro-palstalla yhdeltä kirjoittajalta voi olla vain yksi viesti kerrallaan etusivulla, jos kirjoittaa toisen viestin, vanha siirtyy kakkossivulle. Tämä on mielestäni hyvä järjestely, tosin se taitaa edellyttää nimimerkin rekisteröintiä.
Nimimerkin rekisteröintipakko olisi muutenkin jännä juttu. Joku otti ja rekisteröi käyttämäni KARVINISTI nimimerkin muodossa Karvinisti. Olisi mielenkiintoista nähdä kuka nykyisistä nimimerkeistä lakkaa kirjoittamasta palstalle tai kirjoittaisi nimimerkillä Karvinisti.
Eipä silti, taidan kyllä tietää kuka se oli: palstan ainoa nokkelahko denialisti.
Parin parannusehdotukset palstalle
4
108
Vastaukset
- Karvinisti
Eihän tää oo rekisteröity
- KARVINISTI
tääkin toimii
KARVINISTI kirjoitti:
tääkin toimii
Ei toiminut silloin kun yritin rekisteröidä sen, se oli jo rekisteröity.
- karvinisti
VASTAKARVA kirjoitti:
Ei toiminut silloin kun yritin rekisteröidä sen, se oli jo rekisteröity.
Nykyään uusi käyttäjätunnus ei voi sisältää isoja kirjaimia ja jos olis rekisteröity niin en vois kirjotella sillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405886
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212830- 1422694
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192148- 202145
- 741360
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä111147Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52988
- 86937
