Meillä on 2 koiraa labradorinnoutaja ja kultainennoutaja. Koirat ovat ulkokoiria ja asuvat samassa häkissä, tosin molemmilla on omat kopit. Ongelma on kultainennoutaja joka haukkuu ja rähisee toiselle koiralle heti kun olen poistunut häkin läheisyydestä.Tässä tilanteessa toinen koira pakenee kopiin ja toinen koira istuu oven edessä ja haukkuu ja rähisee. Kun taas tulen häkin luo niin kultainennoutaja lopettaa. Käytämme koiria jokapäivä noin 5km lenkillä. Lenkillä koirat kirmaa vapaana ja tulevat toimeen todella hyvin. Aina kun koirat jäävät kahdestaan häkkiin niin kultainennoutaja alkaa rähjäämään, häkin ulkopuolella ongelmaa ei ole. Tämä käytös on alkanut hiljattain, ennen koirien kanssa ei ole ollut tuollaisia ongelmia. Onko teillä ollut samanlaisia ongelmia? Miten tästä ongelmasta pääsee eroon?
help!
ooi
1
62
Vastaukset
- Helppo nakki
"Miten tästä ongelmasta pääsee eroon? "
Molemmille oma häkki, joko vierekkäin tai vaikka eri puolille pihaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603004
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541769Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461734Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571570- 761502
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301376The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201238Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m761200- 1581072
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251025