Eli kysymys löytyykin tuosta otsikosta. Sopiiko ihan perheellisille vai nuoriso rellestää holtittomasti ympäriinsä? Tietääkö joku mökkien saatavuudesta juhannukseksi vai kaikki mennet yleensä jo aikoja sitten.
Millaista porukkaa juhannuksena nykyään Ärjässä?
12
345
Vastaukset
- Vastarannalta
Taitaa olla vuosikymmenten takana ne ajat, jolloin Ärjään kokoontui nuorisoa juhannuksena haitaksi asti. Nykynuorlle Ärjässä on aivan turhan vähän säpinää, vain jotkut aatteiltaan vihertävät voivat sinne vaivautua.
Muutaman juhannuksen Ärjän tsekanneena, en siellä tosin oleskelleena, sanoisin, että kohtuullisen rauhallista. Taisi olla toissa juhannuksenakin vain muutaman yli 20 venettä saaressa. Saattaahan tuollaiseen joukkoon känniääliö tai pari sattua, mutta on jo huono säkä, jos naapuriksi tulee.
Mökeistä kannattaa kysyä niiden vuokraajalta. - en mene enää
Ei kannata lähteä kaatopaikkaa katsomaan. Monen vuoden jätteet siellä rojottaa. Parempi etsiä toinen paikka juhannuksen viettoon.
- unto
Purolan kopsia ainakin siellä on...
- Kaiken nähnyt
Veikkaisin huonosti käyttäytyviä kalja-ääliöitä.
Joku asiallisempikin porukka varmaan, jotka tuskin tulee seuraavana vuonna... - pökylä
No mitä muuta sitä muka juhannuksena pitäisi tehdä kuin jouda viinaa? Laulaa jessestä nuotiolla vai?
- Kaiken nähnyt
Juo ne viinasi siellä kuutiossa missä asutkin.
Pointti oli käyttäytyminen, mutta kun viina tappaa aivosoluja sitä voi olla vaikeahko ymmärtää. - voksanen
Minäpä asunkin herraskartanossa. Viinaa juodessa on tarpeellista remuta ja pitää hauskaa, eikä körnöttää synkkänä mökissä hiljaa. Nipottajat voi pysyä juhannuksen siellä kuutiossa.
- hkcgg
Viimevuonnaoli se yksi läski akkajota pantiin porukalla.
- Astuja Ana
No onhan tuo ihan hyvä että sinäkin olet saanut naista, aikaisemmin oletkin pyörinyt poika porukassa. Sinäkin olit sanonut herkällä hetkellä sille naiselle että minä rakastan sinua. Oliko teitä isokin porukka pitämässä tätä naista kiinni raajoista, yhden nylkyttäessä tuota uhria. Miltä tuntui laueta reisille, oli varmaan ihmeellistä nähdä naisen karvakolmio ensimmäistä kertaa. Elä hättäile, harjoitus tekee mesrarin, ehkäpä jo ensi kerralla pääset huulille.
- Karvakaveri
Saako koiran kanssa tulla ärjään?
- Nähty on
Näyttäähän noita koiria olevan ihmisillä mukana. Mutta älä paskota tai uita niitä uimarannoilla, sillä muuallakin on tilaa.
- Kyttääkä kolmikko
Onko Ärjässä nettikameraa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2142829
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1262702En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.781773Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371332Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va631308- 471098
- 991011
- 108861
- 46833
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6833