Nyt on Kainuulaisilla mahdollisuus saada tomera puheistaan vastaava nainen edustamaan Suomea ja Kainuuta EU parlamenttiin,Merja Kyllönen sanojensa mittainen politiikan puurtaja.
Merja EU:hun
GÖRING
36357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Eipä taidot riitä,vei Oulunsuuntaan tiemäärärahoja kainuusta.Pelottaa tällainen edustaja joka vie saatuaan valtaa omiltakin.Ei mitään mahiksia jätti ministeripestin kesken,kuka takaa pysyisikö Brysselissä jos sattuisi pääsemään?
Eikös se valittu kansaneustajaksi? Jos nyt valitaan brysseliin, Kainuu menettää kansanedustajan paikan. Se ei ole ilmeisesti tärkeä asia?
Äänestäjällä puuttuu kuluttajansuoja.
Eipä tuota näkynyt nytkään eduskunnassa,paikka jollotti tyhjänä.Pitäisi kansan valitsemana henkilönä osallistua edes televisioituihin istuntoihin.Liekö vaalikiireet tärkeämpiä?Oletuksena yhtä aktiivinen Brysselissä,en äänestä.
En äänestä kirkonvihaajaa. Muutenkin punikit ovat epäilyttäviä.
Ei tullut rautatietä Rukalle, eikä mitään rautatieliikennettä Pesiöltä Taivalkoskelle. Se siitä ministeriydestä kokoomuksen apupuolueena hallituksessa.
Yksi kausi kansanedustajana. Toisella kaudella jo ministeri.
Todella vakuuttavaa etenemistä uralla.
Nyt hakemaan kansainvälistä kokemusta Eu-parlamentista.
Joko seuraavalla kaudella Komissaari?
Juu äänestetäään Merja Eu-parlamenttiin..
Hankkimaan kokemusta kansainvälisestä päätöksenteosta ja yhteisten asioiden hoidosta.
Hah haa, oliko tuo vitsi vai ovatko aivosi pimenneet ?
Mikä on Merja Kyllösen kielitaito? Sujuuko saksa, raikuuko runot ranskaksi, entäpä espanja, vientääkö hän venäjää...??? Minkä muun maan "murre" hallussa?
Kommaripyrkyri Merja halajaa "euroedustajaksi" (lue oman lompakonlihottajaksi) kolmoisleuka väpättäen.
Torkkupeitto verovarolla hankittu eduskunnassa, missä toimi porvaripuolueen juoksutyttösenä.
Syö kivasti porvari kädestä, kun käsketään.
Merjan tahdon puute näkyy hänestä päältä päin, pelkkää höllyvää höttöä, ei itsekuria lainkaan.
Oletko katkera yhteiskunnan elätti kun et pysty samaan ja olet kaiketi vielä vailla älyllistä toimintaa korvienvälissäsi.
juttuhuntusen kohtalo on tällä yli satakilosella kommaritytöllä. Ei sitä mopolla mahottomiin. Eikä näläkämaan kommariaivopesujutuilla eurooppaan.
TÄMÄ dorkakirjoittaja taas! Avainsanat tunnistamiseen: kolmoisleuka, torkkupeitto. Surkea olio kun pitää tarttua toisen ulkonäköön tai lapsettomuuteen ! Ala-arvoista !
Luitko vaalituloksen? Tunnetko itsesi tyhmäksi?
kannatan oikeita töitä tai jos ei muuta kuin muillakaan niin kortistoon.
Paljonko siellä tienaa.
Merja on pahimman luokan yksityisautoilun vastustaja,vie viimesetkin ilot kainuusta!
228, Alexander Stubb. Häntä äänestin ja kannattaa muidenkin äänestää!
ISO EI!! Lahtaripuolueen isohampaiselle
työmiehen syöjälle.. Ja Riistäjäkapitalistille!!!
Ei ole ihme miksi niin kova pyrky on europarlamenttiin. Jokaisen edustajan vuosibudjetti kaikkine korvauksineen ja avustajan palkkoineen on puolimiljoonaa euroa. Seura-lehti teki tutkimuksen asiasta ja isä-mitro meinasi repiä pelihousunsa. Suuttui aiheesta. Ei köyhien pitäisi tutkia, mitä syöttilään veroeuroilla tekevät.
Siksi merjakin sinne pyrkii. Lihottamaan... ainakin lompsaansa.
On siinäkin ministeri, ei saatu muuta aikaiseksi kuin kalliimpi kuljettajaopetus, vaikka itse on kotoisin Suomussalmen kairoilta. Näkee kyllä että ei ole muuta tehty kuin syöty pullaa ja juotu kahvia, sekä makoiltu torkkupeitteen alla. Raha kyllä kelpaa.
JA tässä taas sama asiaton ####ku asialla. Tuskin osaisit edes äänestää tuolla ÄO:lla.
Vastaus on siis ALEX STUBB, lumero on 228
Jos olet Pääomatuloilla elelevä verojakiertävä koijari, sinun valintasi on Lahtaripuolue ja peräpuikko Subbi.
Me tavalliset iihmiset annetaan äänemme Merjalle. joka on kiinostunut meidän asioiden hoidosta.
ALEX STUBB, NUMERO ===== PARAEMPI KUIN SUOMUSSALMEN
LUMITYÖNTEKIJÄLLÄ MILLÄ ON VIELÄ TYÖT TEKEMÄTTÄ
Kerropa GÖRING tarkemmin mistä puheistaan ko nainen on vastannut!
Tutustu ministeriön jossa Rautarouva Merja Kyllönen teki uraa uurtavaa ministerin työtään saavutuksiin jollaisiin pystyy vain tahtonainen esim DESTIA.
Joko valtion lentoyhtiö perii ylipainomaksua suomussalmen edustajasta, jonka pääasiallinen tehtävä verovaroilla on edustaa itseään (lue kolmoisleukaansa)?
Tyypillinen pienimunasen impotentin katkeroitunut purkaus,
EU Kingi,Paavo Väyrynen N=;210 ÄÄNESTÄ Saatte kuulla totuuden.
Muuten kyllä, mutta kiitos kun ei. Mertaihän meinasi lopettaa yksityisautoilun koko maasta. Siis harrastiksen, josta me kaikki niin kovasti pidämme! Ei sellaista passaa EU-senaattoriksi päästää. Tulisi pian direktiivi, että me suomussalmen poijjaat jouduttaisiin ajamaan tojotamme mannelinin paalaamoon Kajaaniin ja nousemaan onnikkaan sen jälkeen. Ei se peli vetele!
ALEXANDER STUBB, 228 AINOA VAIHTOEHTO
Merja Kylläinen on porvarien puudeli. Tämän hän näytti ollessaan hetken porvarihallituksessa oppityttönä
Olen sitä mieltä, että jokainen kommunisti tulisi lähettää lappiin lumitöihin. Merja siinä mukana. Saatanaako sinne EU:hun pitää mennä vaikuttamaan, kun ei saada edes tämän perän asioita kuntoon, saatikka sitten koko euroopan.
Kysyppä äiteeltäsi jos on hengissä kuka polki tiineeksi ja sen jälkeen pukkas mailmaan pienen kapitalilismin kukkasen,ettei vain olis kunnon TOVERI isäs.
Nyt juuri televisiossa. Eipä vakuuta, koska turvautuu ilmastonmuutosfraasiin ja sotkee maahanmuuton ja laittomasti maahan tulevat pakolaiset.
ei ollut vakuuttava jos sen mukaan mennään niin huonommaksi asiat käy.
HYvä merja