Sindenafil närästää

Ruokasooda jeesii

Mulla käytössä 100 gramman pillereitä sildenafilia.
Mun mielestä homma toimii kuin unelma: kyllä seisoo ja on herkkänä kellon ympäryksen.
Mutta närästys vaivaa 24h tabun ottamisen jälkeen.
Onks kellään mitään jeesiä mun probleemiin?
Itse otan lusikallisen ruokasoodaan vesilasiin, kuin oikein polttaa. Se auttaa hyvin muutaman tunnin ja on halvempaa kuin kalliit närästyslääkkeet.
Mutta pitäiskö vaihtaa lääkettä vai pitäiskö vain kärsiä?

5

503

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nuorempi morsian

      Itse tselläni nyt 25v nuorempi venakko. Kyllä alkoi pelittää, eikä närästykset vaivaa.
      Kannattaa ensin kokeilla tuo vaihtoehto eikä lähteä itseänsä kyllästämään kaikenmoisilla myrkyillä.

    • tuhtia tavaraa

      Ei oo ihme jos närästää tuollainen määrä. Yleensä 100 milligrammaakin riittää tai vähemmänkin.

      • Pillerin kannattaa

        jakaa neljään osaan ja siitä sitten tarpeen mukaan, kokeilemalla selviää. Närästykseen kannattaa varautua jo etukäteen, mielestäni hinta ei ole este, soodasta on vain tilapäinen apu, jonka jälkeen närästää entistä pahemmin..


    • koulukemiaa

      Älä ota ruokasoodaa sillä se voi viedä mahalaukun pH:n emäksen puolelle ja sitten suolahapon eritys alkaakin lisääntyä. Ota mielummin kalsiumkarbonaattia (useimmat kalkkitabletit) tai magnesiumoksidia. Ne sitovat hapon mutta eivät sotke vatsan haponeritystä. Happosalpaajat ovat tietysti paras ratkaisu eivätkä ole nekään kalliita.

      • Täyttä asiaa,

        ja 100 milligrammaa on turhan tuhti annos kertakäyttöön, annos sopivaksi ja on huomioitava että kun kerran putket aukeaa niin voi pärjäillä viikkoja ilman mitään terästystä..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1063
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      21
      1020
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      811
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      725
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe