Tietysti Aapelin Pikku Pietarin Piha. Monennenkohan kerran tuli katsottua ja aina aivan kuin ihka uus. Huomasin, että koko elokuvan ajan istuin sohvan reunalla jännittyneenä samassa asennossa. Voiko elokuva enää paremmaksi tulla, niin luonnollisen lämminhenkinen kuvaus.
Huippua, kylläpä on hyvä mieli nyt. Tea Istan runonlausunta, molkski-housujen teettäminen Pietarille....kaikki kuin itse olisi ollut mukana.
Tämän päivän ilonaihe
4
60
Vastaukset
- Voi että!!!
Eipä tietenkään oo tätä Areenassa katsottavissa. Eipä oo, voi ryökäle. Kuka nyt näitä leffoja keskellä päivää joutaa katsomaan, ei meikäläinen. Voi ettäettäettä!!!!
Onhan mukavaa lukea, että jollakin on hyvä mieli:D Sitä tarvitaan kyllä palstalla:D
En ennättänyt katsoa minäkään, jahtaan rikkoutuneiden tv-tuolien sijaan nojatuoleja. Olen nähnyt tuon Pikku Pietarin Pihan 2 kertaa ja aina on siihen maailmaan uppoutuminen ollut antoisaa.
Iloinen ja sopuisa aloitus!- oireiluja
Aurinkoinen sää toi helpotusta päivään. Jos olisi satanut olisin sortunut pitkiin drinkkeihin. Pitää romahtaa, että että ne tulisivat luvallisiksi, niin ja paha sade.
En pidä hyvänä, että lämpötila nousee 20. Ensi viikolla sellaisia päiviä odotettavissa. Ylipainoisille vaikeita. On kai hilauduttava tuntureille kesäksi.
Koitetaan silti jaksella. Nyt noidannuolen oireita tuntuu vasemman lanteen alueella.
Molskis sanoi Eemeli.
Rikosoikeuden prof. Terttu Utriainen lukii Yle:n puheessa hienon kolumninsa aamulla ennen klo 9. Kannattaa kuunnella. Painavaa asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905227
- 534076
- 252199
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271977Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161805- 151444
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281260Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201046T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43991- 21990