Olimme innoissamme saamme Hartolaan uuden ruokapaikan.Testasimme paikan ja pettymys oli suuri.Jo ovella meitä tervehti paikalliset "hörhöt" se puistatti ensiksi ja toiseksi ravintolan kolkkous ja kolmanneksi ruuan laatu,Nojaa eihän sillä hinnalla voi mitää luksusta vaatiakaan.Ensimmäinen ja viimeinen kerta
emme suosittele paikkaa kuin viimeisessä hädässä.
Nimeksi olisi sopinut paremmin "Vanha Alkkis".
Hartolan uusi ruokapaikka
13
353
Vastaukset
- vai mitä meinaat ?
Sanot siis, että ovella oli jotain sosiaalipummeja/deekuja vai ?
- Mökkiläinen
Näitä tyyppejä joita jokaisella pikkupaikkakunnalla on.
Olivat he sitten mitä kastia hyvänsä.
Ei vain istu oikein ruokapaikan imagoon.
Pannaan sananen kiertämään.
Meille riitti yksi ja ainoa kerta.- kolmesaarta
Onhan ne mökkiläiset jokaisen pienen maalaiskylän sivistyksen tuojia...;D Just nämä purjehduskenkä pellet millä on se pieni kesäpaikka siellä idyllisessä poukamassa, onneks on niissäkin osa suht fiksuja mutta Juhannuksenahan se viisaus yleensä paljastuu... :D :D
- pysy mökilläsi
Ruoka on hyvää ja se riittää minulle. Ja aion käydä useasti uudestaan. Jos vieraana on joku, joka ostaa alkoholia paikassa, missä on anniskeluoikeudet, se on hyvä. Anniskeluoikeuksia ei ole kaikilla, on hyvä, että voi ottaa välillä vaikka konjakkia. Se on terveellisempää, kun syödä koko päivä. Ja se on vain elämää.
Kyllä on rajoittuneita ihmisiä, kun täällä valittavat ja kylläpä kummalliset asiat joitain häiritsevät. Ovatko kaikki kesäasukkaat tuollaisia narisijoita? - Paikkakuntalainen.
Kiertäkää kyseinen "ruokapaikka" kaukaa. Todella pohjanoteeraus!
- jjoku____
Ite oon entine hartolalainen ja ku tulin käymähän huudseilla kaupas törmättii sattumalt entise luokkakaverin kaa joka sano et kuulema täyttä paskaa...
- Mökkiläinen kanssa
Sanoisinko että kateellisten panettelua. Erinomaista ja maittavaa on ollut.
- Shittii
Täysin shaissii.Ja mikä dunkkis!!!!...
Samanlaisii mestoi Itiksessä.
- Höpsis
On se jännä juttu että täällä pitää valittaa ja haukkua, miksi ette mene kertomaan kyseiseen ravintolaan mihin ette olleet tyytyväisiä, jotta he voisivat kehittää toimintaa. Kyseessähän on uusi ravintola joka hakee paikkaansa ja ottavat varmasti kritiikin vastaan asiallisesti, jotta voivat parantaa palveluansa.
- provo taas
Näiden palstojen maine on niin paska, että tolkun ihmiset tietävät räävittömät haukut kateellisten häiriköinniksi
mesta oli hinta/laatusuhteeltaan ihan ok - Shittii
Palautteen antaminen Hartolassa on sama kuin tekisit itsarin.
Olemme antaneet negaa niin ruokakaupassa,kunnantalolla,terveysasemalla.muutamissa kaupoissa ja aina sama juttu mitään parannusta ei asiaan tuu.
Eiks palautteen annon tarkoitus oo kehittää toimintaa eikä ottaa nokkiinsa jos negaa tulee???- 17+20
Ihan niinkuin se palaute "suuressa maailmassa" muka paremmin menisi eteenpäin, byrokratian rattaisiin hukkuu mukavasti isokin valituksen ääni.
Syntyperäisenä hartolalalaisena ja ko. paikan testaamista miettiessä tietysti kiinnostaa, missä vika on konkreettisesti ollut. Onko ruoka huonoa laadullisesti vai puhutaanko tässä nyt sittenkin ruuan mausta? Vai onko ruokalista aivan pielessä?
Hartolassa ei tietenkään pitäisi olla varaa myydä sontaa, koska tuolla asiakaspohjalla ei juuri ole varaa ketään karkoittaa.
- Shittii
Siis hei.Ruoka tavallista ei niin kummosta perusmättöö.Paikka ei viihtyisä.terassiörveltäjät pilaavat maineen.Siis arvon yrittäjä pyhittäkää lounas-aika vain lounastajille ei örveltäjille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi499881Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit126665Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736005Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?405871Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464094Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2632986Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?382296- 611275
Suomussalmen baarit
Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik191106Millä paikkakunnalla kaivattusi asuu
Jäikö sydän jonnekin? Jos, niin minne tai mihin? Laita paikkakunta tai paikka ja kunta🤭 Esim. Helsinki tai Pubin vessa48945