Miten merkitään erityiseksi, ennen oli punainen lippu ?

Wanha käytttäjä

Miten saan nyt merkityksi erityiset, tärkeät viestit, etteivät huku tai etten poista vahingossa? Vanhassa oli tuo pikku lippu niin hyvä laittaa viestin viereen, jotta esim. ei unohda jotakin asiaa.

On hankalaa, kun boksiin tulee liikkeiltä kuitit ja takuutodistuksetkin, kun on tehnyt verkkokaupan, mutkallista kun kotona ei ole tulostinta. Muutakin printattavaksi tärkeää voi ilmaantua, liitetiedostossa vaikkapa valokuva.

- Jotta löytäisin näpsäkästi printattavat paperini, kun menen muualle printtaamaan, niin tarvitsisi nopeasti huomata viestien joukosta nuo tärkeät. Entinen liputus oli tosi mainio!

(Sorry, jollet ole huomannut tästä aiheesta jo kysytyn tai jopa ohjetta.) Onko ominaisuus uudessa postissa?

2

64

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oma kansio

      Tee niille oma kansio ja siirrä siihen.

      Sekä vaihda sähköpostia. Esim. Yahoo on hyvä.

    • Wanha käytttäjä

      Heip, kiitos ideasta: oma kansio tärkeille, säilytettäville. Jippii!

      Kylläpä olen vaihtoa miettinyt. Voitko vähän selvittää, miksi yahoo olisi hyvä. Onko hyvännäköinen lay-out, käytettävyys selkeä/nopea sekä mahtuvuus kohdallaan. Esim. ovat valittaneet, että luukku.com:n ei mahdu paljon.

      Suututtaa muuten, kun nyt S24:n viestiluettelostakin näkyy kerrallaan niin vähän! Ne kahdella rivillä ja halvat rivinvälit, kokonaisuutta postillaan ei näe ikinä. Buuh!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      4974
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      86
      1762
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      288
      1622
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1574
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      256
      1448
    6. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      135
      1207
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1180
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1129
    9. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      69
      1111
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1064
    Aihe