Tilasin david-testejä ja olen niillä testaillut muutaman kerran. Nyt aamulla sitten sain ihan tosi haaleen viivan-siis sellaisen, jota piti tihrustaa valossa oikein kunnolla. Joku olis heittäny testin roskiin negana, ei näy silmälle mitenkään hyvin! Herkkyys on 10.. Käyn aina öisin pissalla ja edellisestä kerrasta oli 3tuntia.
Hain apteekista clearblue-testin. Olin 3t pissaamatta ja juomatta. Selkeä plussa! Herkkyshän on 25..
Että en kyllä luottais noihin davidin testeihin :/ mulla olis ollu huomenna yhdet juhlat, joissa olisin juonut. Jos olisin normaalisti vilkaissut davidin testiä ja heittänyt negana roskiin, niin olisin juonut raskaana :/ ei sillä, eipä se näin alussa vielä haittaa olis niin tehny mut kuitenki.. Menkkojen pitäis alkaa viikonlopuna.
David ja clearblue - ei mennyt niinkuin piti
1
219
Vastaukset
- kokemus myös
Mullakin kävi aikanaan niin että davidin testi kp 27/28 aamupissasta aivan selkeä negatiivinen. Jostain syystä minulla oli niin vahva tunne raskaudesta (ei oireiden takia, oli vaan sellainen olo että nyt olen raskaana!) Niin tein samana iltana vielä uuden davidin testin ja sekin aivan selkeä nega. Seuraavana päivänä hain clearbluen testin ja tein sen keskellä päivää ja näytölle tuli samantien erittäin selkeä plussa.
Ihmettelin itsekkin että miten on mahdollista että davidin herkkyys 10 antoi selkeät negat ja vielä aamupissasta ja seuraavanapäivänä tuli herkkyys 25 selkeä plussa. Ei ne hormoonit kuitenkaan noin nopeasti nouse jos edellispäivänä on ollut alle 10. En olisi itsekkään tuota clearblueta tehnyt seuraavana päivänä, mutta se "ääni" pään sisällä sanoi että raskaana olet niin pakko se oli testeilla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911345Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310772Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356200Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1835006Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313486- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402313Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov71713Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161624