David ja clearblue - ei mennyt niinkuin piti

Varoituksena

Tilasin david-testejä ja olen niillä testaillut muutaman kerran. Nyt aamulla sitten sain ihan tosi haaleen viivan-siis sellaisen, jota piti tihrustaa valossa oikein kunnolla. Joku olis heittäny testin roskiin negana, ei näy silmälle mitenkään hyvin! Herkkyys on 10.. Käyn aina öisin pissalla ja edellisestä kerrasta oli 3tuntia.

Hain apteekista clearblue-testin. Olin 3t pissaamatta ja juomatta. Selkeä plussa! Herkkyshän on 25..

Että en kyllä luottais noihin davidin testeihin :/ mulla olis ollu huomenna yhdet juhlat, joissa olisin juonut. Jos olisin normaalisti vilkaissut davidin testiä ja heittänyt negana roskiin, niin olisin juonut raskaana :/ ei sillä, eipä se näin alussa vielä haittaa olis niin tehny mut kuitenki.. Menkkojen pitäis alkaa viikonlopuna.

1

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemus myös

      Mullakin kävi aikanaan niin että davidin testi kp 27/28 aamupissasta aivan selkeä negatiivinen. Jostain syystä minulla oli niin vahva tunne raskaudesta (ei oireiden takia, oli vaan sellainen olo että nyt olen raskaana!) Niin tein samana iltana vielä uuden davidin testin ja sekin aivan selkeä nega. Seuraavana päivänä hain clearbluen testin ja tein sen keskellä päivää ja näytölle tuli samantien erittäin selkeä plussa.

      Ihmettelin itsekkin että miten on mahdollista että davidin herkkyys 10 antoi selkeät negat ja vielä aamupissasta ja seuraavanapäivänä tuli herkkyys 25 selkeä plussa. Ei ne hormoonit kuitenkaan noin nopeasti nouse jos edellispäivänä on ollut alle 10. En olisi itsekkään tuota clearblueta tehnyt seuraavana päivänä, mutta se "ääni" pään sisällä sanoi että raskaana olet niin pakko se oli testeilla :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      189
      11345
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      93
      10772
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6200
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      183
      5006
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3486
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3475
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2313
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      300
      1872
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      7
      1713
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1624
    Aihe