Mikähän olisi hyvä ja ilmainen kuvapankki, johon voisin laittaa jakoon kuvia?
Kuvapankki
6
276
Vastaukset
Flickr on ehkä netin suurin kuvapankki. Vaatii toimiakseen Yahoo-tilin.
https://help.yahoo.com/kb/flickr/SLN7387.html?impressions=true
OneDrive:ssa onnistuu kuvien jako. Vaatii toimiakseen Microsoft-tilin.
http://windows.microsoft.com/fi-fi/onedrive/share-file-folder
Google Drive:a voi myös käyttää kuvapankkina. Vaatii toimiakseen Google-tilin.
https://support.google.com/drive/answer/2494822?hl=fi&ref_topic=2525251Ok. Kiitoksia. Minäpä tutustun noihin. Eli ainako vaatii sähköpostitilin?
Moi! Otin Yahoo:n tilin, mutta en nyt osaat sitten yhdistää tuota Flickr:a Yahoo:on. Yritin etsiä sen, että olisin imuroinut Flickra:in koneelle.
Flickr on siis nettisivusto, eli sitä ei imuroida omalle koneelle. Siihen kirjaudutaan sisään Yahoo-tilillä kohdasta "Sign In" sivun oikeasta ylänurkasta.
https://www.flickr.com/ksenom_o kirjoitti:
Flickr on siis nettisivusto, eli sitä ei imuroida omalle koneelle. Siihen kirjaudutaan sisään Yahoo-tilillä kohdasta "Sign In" sivun oikeasta ylänurkasta.
https://www.flickr.com/Okei. No lopulta sainkin sitten asian toimimaan. Vaikuttaa, että aivan toimiva sivu. Paitsi, kun oon kaupungilla töissä ja ottanut kuvia, tietysti ihmisistäkin, niin oon joutunut joitakin poistamaan, kun eivät ole halunneet esiintyä, enkä kyllä kysynyt lupaakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1745232- 1984129
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1403735Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat663076Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia533010- 1462007
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441767Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.401528Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631444Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261319