onko se sallitua jos 15 vuotias tyttö on 23 vuotiaan naisen kaveri?
se täysikänen ei kuitenkaa anna mulle mitään alkoholia yms et katellaan vaan leffoja ja lenkkeillään yhdes niin voiko sille naiselle tulla siitä ongelmii et kaveeraa mun ikäisen kans
se täysikänen ei kuitenkaa anna mulle mitään alkoholia yms et katellaan vaan leffoja ja lenkkeillään yhdes niin voiko sille naiselle tulla siitä ongelmii et kaveeraa mun ikäisen kans
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä leffoja, pornoako?
Kaveri saat toki olla minkä ikäisen ihmisen kanssa tahansa. Ongelmaksi asia muodostuu vasta kun seksi astuu mukaan kuvioihin. Teidän suhteenne saattaa epäilyttää monia, koska yleensä 15 ja 23 vuotiaalla ei ole kovinkaan paljoa yhteistä.
ollaan molemmat naispuolisii ja tää 23v kaveeraa myös muutaman muunkin mun ikäsen kanssa ja meillä tuntuu olevan paljon yhteistä.
Lain mukaan saa olla kaveri mutta vanhemmat tai muut hyysärit tulevat tekemään teistä lasten suojeluilmoituksen, jonka jälkeen teitä roudataan jatkuvasti sossun, psykiatrin, poliisin puheilla ym. ja yritetään saada ilmiantamaan nainen "lapsen houkuttelusta seksuaalisiin tarkoituksiin", koska niiden mielestä kukaan täysi-ikäinen ei saisi olla missään tekemisissä alaikäisen kanssa, kun eihän ne mitään muuta voi hakee kun seksiä?!
Middle tvsarjassa oli juuri tästä asiasta puhe, kun muita lapsia älykkäämpää pikkupoikaa koitettiin väkisin saada olemaan idioottien ikätovereidensa kanssa, ilman että ne keksi mitään loogista syytä miksi sen pitäisi olla saman ikäisten kanssa kun sillä ei ollut niiden kanssa mitään yhteistä, vaan se poika viihty aikuisten kanssa.
Se on tää pedohysteria mikä aiheuttaa ne ongelmat eri-ikäisten suhteissa.
> suhteenne saattaa epäilyttää monia, koska yleensä 15 ja 23 vuotiaalla ei ole kovinkaan paljoa yhteistä <
Mistä kyseinen kirjottaja voi tietää onko muilla hänelle täysin ventovierailla ihmisillä yhteistä vai ei?
Tuollanen pelkkään ikään perustuva yleistys on ikäRASISMIA!
Yhtä hyvin voisi väittää ettei eräällä erittäin varakkaalla keski-ikäisellä johtavassa asemassa olevalla pressa ehdokkaallamme (jota lähes 2 miljoonaa naista äänesti) voi olla mitään yhteistä nuoren kehitysmaasta löydetyn pojan kanssa, ja silti ne vaan on yhdessä ja te äänestätte niitä jopa Suomen presidenttipariksi?!
Miksei heidän ikä-, kulttuuri, varallisuus, rotu, ym.erot haittaa teitä lainkaan?
Jos tuo olisi minkäänlainen ongelma niin ei kai Mannerheimin lastensuojeluliitto aktiivisesti TUKISI kaveritoimintaa!!
Juuri äsken luin mielenkiintoisen lehtijutun, siinä noin 25-vuotias nainen kertoi kaveruudestaan 16-vuotiaan tytön kanssa. Oli nimenomaan Mannerheimin lastensuojeluliiton kautta järjestynyt tuo kaveruus. 25-vuotias tapaili tuota kaveriaan säännöllisesti, kävivät leffassa, harrastamassa urheilua, vai vaan kokkasivat yhdessä 25-vuotiaan kotona. Suhde oli molemmille antoisa. Naisella ei ollut itsellään siskoja; tuo 16-vuotias puolestaan oli hieman vaikeissa kotioloissa joten turvallinen luotettava aikuinen oli hänelle hyvin positiivinen asia.
Ei se muuten ongelmallista ole mutta joku vesikauhuinen feministi saattaa ruveta huvikseen vainoamaan tuota 23 vuotiasta kun tämä on alaikäisen kanssa kaveeraamassa.
Laillisia keinojahan tällä ei ole mutta femakot ovat uskomattoman kekseliäitä halutessaan. Tosin tilanne olisi pahempi jos 23-vuotias olisi mies, koska miehet ovat feministeille kriminaaleja jo sukupuolen perusteella.