Marketeista halvan järkkäripaketin ostavat tulevat tänne ruikuttamaan marginaalimerkeistä. Pitää olla Canon tai Nikon, vaikka vekottimet ovat halpaa Kiinalaista muovia.Kameramaailmassa on näille ruikuttajille tuntemattomia merkkejä, kuten Hasselblad ja nimen Leica he ovat joskus kuulleet. Ammattikuvaajien piireissä Hasselblad on erittäin arvostettu ja ne, sekä niiden objektiivit valmistaa nykyään Fuji.
Väitän, että Fuji osaa valmistaa myös arkiseen käyttöön soveltuvia kameroita. Lisään vielä, että oma kuvauskalustoni on toisen valmistajan tekemää, mutta kun harmittaa, kun täällä kaikenmaailman häiriintyneet suunsoittajat sekaantuvat asiallisiin keskusteluihin, pahinhan on tämä vakavasti mielenvammainen Olympus-Provokaattori.
Marginaalimerkki Fujiko ?
2
257
Vastaukset 2
- että Fuji
Nyt sinulta unohtui, että Canonin tai Nikonin muovista leikkijärkkäriä näyttämällä tulee iahn ammattimeinen olo. Eniten mainoksilla luotua näyttöarvoa lienee Canonilla. Marginaalimerkeistä mekastamalla Canonistikin yritää vahvistaa sairaalloisen heikkoa itsetuntoa.
Sitten isompana rehvastellaan, että pikkukennoiset on huonoja, ”ITSELLÄ on FX”.
Miksi sinua harmitta jos joillakin kameran omistamista harrastavilla on kovin heikko itsetunto jota pitää pönkittää kaikin mahdollisin keinoin. - auringonlapsi.
minua ei harmita lainkaan, olen ottanut pillerini,
onko sinulta jäänyt pillerit ottamatta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde1552197MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku1361245- 1421185
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j75993- 47991
- 60916
- 80751
- 38737
- 34707
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan246678