Millä hinnalla halvimmillaan lähtisi levyasema jos satakunnasta niin voin itse hakea jos muualta niin postituksena.
ps3 levyasema hajalla
avokadozz
4400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuskin saat levyasemaa halvalla. Helpommalla pääset kun ostat uuden konsolin. Ja vielä helpommalla jos takuu on voimassa.
Se onpi itse kyseltävä paikallisilta elektroniikkapajoilta.
Ne jotka itse sen vaihtavat, tilaavatten ko. kikkareen ebaysta tai amazonista. Vaikein rasti on ymmärtää se että tilaa oikean version, eli sen mikä käy omaan koneeseen.
KEM-koodi on se mitä pitää tuijottaa.
HIntaa parista kympistä ylöspäin. Youtubesta asennusohjeet, ilmankin pärjää jos vähänkään ruuvarin kanssa on heilunut ja ymmärtää näkemäänsä.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=bd drive ps3&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR2.TRC1.A0.H0.Xbluray drive ps3&_nkw=bluray drive ps3&_sacat=0
Ei vanhaa konetta kannata korjata. Siitä voi hajota jokin muu osa pian mahdollisesti, eihän sitä ikinä tiedä. Uutta tilalle, sillä nythän koneet eivät maksa paljon.
Se on sitä kulutusyhteiskunta-ajattelua parhaimmillaan. Sama se minulle on kuka mitenkin pelikoneasiansa hoitaa, mutta itse mieluummin vaihdan neljälläkympillä uuden levyaseman kuin kahdella sadalla koko koneen.