Haluisin vaan tietää yleisesti mitä mieltä ihmiset ja muut oliot on siitä että teinillä on rastat :3 Elikkä mä oon siis viisitoista vuotias tyttö jolla on rastat :) Ja onko teidän mielestä olemassa rumia ja hienoja rastoja?
Mitä mieltä tytöstä jolla on RASTAT ?
19
622
Vastaukset
- Matheew
Mun mielestä likasen näkösiä. En itse tykkää.
- Nondreadlocklove
Riippuu pituudesta ja siitä, kuinka sä kannat niitä :) Jos sä oot ylpee niistä, ni kyl ne varmaa sit on iha hienot.
- Hekeke
Itsekkin pitäisin rastoja ja haluaisin, mutta eivät sovi minulle oikeastaan kovinkaan hyvin. Hyviä rastojen tekijöitä on muutoinkin harvassa ja yleensä ne näyttävät hätäisesti kyhätyiltä ja melko kamalilta. Hyvin ja huolella tehdyt rastat ovat kuitenkin upeaa katseltavaa.
- Jack Sparrow
Minullakin on rastat, ja se jokseenkin johtunee siitä, etten ole jaksanut harjata hiuksiani. Jos hiusharjaa on edes keksitty.
- Ne on hienot
Ne on ihan sairaan siistit ite oon 13v poika ja haluisin myös mut isä ei oikee tykänny ideast
- Ne on hienot
Ne on ihan sairaan siistit ite oon 13v poika ja haluisin myös mut isä ei oikee tykänny ideast
- kuha ei metrinpaksut:)
Hullun hienot!
- rastalover
jos on suht ohkaset niin
SULAN - Derppings
Voitko pistää rastoista kuvaa?
- niin määki sulan
täytyy vaan varoo ettei mene homeeseen..
toiseksee ihan sama ,jo haluaa päänsä näyttävän karvaseltaperseeltä hehe - varovainen huomautus
Rastat on hienot tytöillä, varsinkin jos on tosi paksu tukka! Pakko vaan mainita pari asiaa. Ne kumminkin kannattaa kyllä uhotaa kokonaan, jos tukka on helposti rasvoittuva tai päänahka herkkä hilseilemään/kutiamaan. Ei näytä niin kauniille eikä ole päänahallekkaan hyväksi.
Jos perheessäsi on pieniä lapsia, niin pitää olla tosi varovainen täi-kausina ettei oleile liian lähellä tai käytä mitään samoja tekstiilejä. Täi-shamppoo ku pystyy pilaamaan rastojen kunnon totaalisesti. - ihmettelenvaan
Eihän niitä edes voi pestä kunnolla kun ei sitä likaa saa sieltä rastatn sisältä mitenkään pois .. Vai voiko. Ja jos niitä täitä tulee niin ne on vaikea saada tapettua ja niiden ruumiit jää sinne rastan sisälle.
- bityttö99
ERITTÄIN HOT
- 15v tyttö
No mitä nyt oon nähy ni yleensä näyttää kyl tosi likasilt ja sellasilt.. ällöttäviltä mut jokasel on oma mielipide ja hyvä jos ite tykkää sit niistä. Mä en kyl vaa lämpee :D
- Haluanrastat
Sellaiset paksut, siistit ehkä noin olkapäille tai vähän yli olevat rastat on IHANAT❤️ Itse varmaan tässä vuoden sisään ainakin aion ottaa rastat:)
- ewfwf
Jos näen ihmisen, jolla on rastat tiedän heti, että minun kannattaa kiertää hänet kaukaa. Yleensä he nimittäin haisevat kamalalle.
- mietittävää
Onko kokemusta? Vai tuomitsetko vain ulkonäön perusteella?
Pitäisikö mun kiertää kaikki snäp-bäckiä käyttävät kaukaa, koska yleensä heidän lähistöllään soi paska musiikki ja räkäklimpit lentelevät?
- ererwrwewer
Tulee mieleen et antanut jokaiselle rastajamille pillua pilveä vastaan ja haisee pahalta eli ei jatkoon.
- Anonyymi
musta se on ihan ok<3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on807671- 747494
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666069Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554966En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383592
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1013227Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..113067