Yritin päästä Toiviomatkojen sivuille mutta ei onnistunut. Onko pulju vielä hengissä vai mistä johtuu ettei pääse perille.
Toinen samanmoinen on Israelin ystävät ry. Olen parin vuoden ajan lähettänyt sille sähköpostia tiedustellakseni jäsenmaksujen perusteita. Minulle tulevassa on jäsen perheenjäsen. Yhteenkään postiin ei ole vastattu. Periaatteeni on että maksan jäsenmaksuja yhteisölle joka viitsii sen verran että vastaisi posteihin
Onko Toiviomatkat vielä hengissä?
7
446
Vastaukset 7
- kyllmaar vaan oisko
Neee on lähteneet auttamaan seinänrakennuksessa......
?- Ottakaa asiakkaat va
Taitaa olla pitempiaikainen rakennus. Onneksi muitakin matkustusmuotoja on olemassa. Monesti tällaiset yhden asian yhdistykset/matkatoimistot eivät viitsi toimia kuten kovemmilla markkinoilla toimivat yritykset. Siellä ajatellaan, että me olemme me ja asiakkaat tulevat vasta sitten.
Nimimerkkini kokonaisuudessaan kuuluu: Ottakaa asiakkaat vakavasti
- Ottakaa asiakkaat va
Huomasin juuri äsken että Toiviomatkojen sivusto on poistunut kokonaan. Miksi mahdollisista lopettamisista ei ole kerrottu julkisuuteen?
- Akkadi
Mene holiway-sivustolle. sieltä löytyy opastettuja Israelin matkoja -hyvin opastettuja.
- tervemenoa
Mitä ihmettä te puhutte...Toiviomatkojen uusittu sivusto http://www.toiviomatkat.fi/
- Rahat_pois
Pystyssä on Toiviomatkat pulju. Jos haluaa ostaa KALLIIN matkan Israeliin, niin sieltä vaan varaamaan. Heillä jo pelkillä lennoillakin rahastetaan ihan sika-ahneesti. Esim. 2vko:n lennot 650e, kun Finnairin suorat lennot Tel Aviviin maksaa 299e.
Mutta eihän se ole tyhmä joka rahastaa, vaan se joka maksaa! - Faktum2016
On härskiä levittää huhua, että Toiviomatkat ahnehtii asiakkailta rahoja. Kertokaa edes totuus hyvät ihmiset. Lennoilla ei todellakaan rahasteta. Tilauslennot ovat aivan eri hintaisia matkatoimistolle ja sen takia asiakkaalle kuin Finnairin omat reittilennot. Finnair pystyy myymään hinnalla 299 euroa. Jos Toiviomatkat tekisi saman menisi yritys konkurssiin. Nim. faktaa kiitos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 168976
- 86790
- 57761
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72727- 46633
- 61575
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko68560Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35545- 27539
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44537