Tsau
Meillä on vanha stereovahvistin HK 690. Mikä nykyajan sterovahvistimesta vastaisi tuota? Meillä ei ole mitään käsitystä, ei edes mitkä merkit tulevat kyseeseen.
Ei tarvitse olla paljon parempi, mutta vähintään samaa tasoa.
Hinnasta; jos saisi alle 300 euroa?
Uutta stereovahvistinta
2
156
Vastaukset
- vaihulluhakkurin
Tarvitsetko rengassydämisen, kun hakkuri on aina huonompilaatuinen?
- Hifisti
Hieman vaikea vastata, kun ei ole taustatietoa tulevan vahvistimen käyttötarkoituksesta tai liitettävistä laitteista. Tuo Harman Kardon on vielä nykymittapuun mukaan toimiva vahvistin, jos se vain on toimiva. Joten miksi vaihtaa? Edelliseen viestiin viitaten hakkuri ei aina ole huono vaihtoehto, kunhan se on hyvin toteutettu, että rippeli ei puske läpi. Toki rengassydän on aina varmempi vaihtoehto ja hyvä rengassydän tuottaa tasalaatuista virtaa. Mutta kyllä vahvistimessa on monta muutakin huomiotavaa kuin vatit ja virtalähteen toteutus.
Kolmen sadan vaihtoehdoista poimisin Onkyon, Denonin tai NADin. Muutama kymppi päälle, niin Marantz PM-5004 voisi olla myös OK. Kotikäytössä tuskin käytetään muutamaa vattia enemmän tehoa. Tämä siis kaksikanavaiseen kuunteluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733340
- 622584
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582258Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1952178- 552082
- 421683
- 421661
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481280- 61149