Mielestäni kasvokuvan vaatiminen on aika kohtuutonta, koska en minä ainakaan pikkukaupunkilaisena halua kamalasti huudella tyttöilystäni niin, että koko kaupungi tunnistaa.
Viimeksi kun koitin laittaa profiiliin ihan siistin vartalokuvan (ilman kasvoja), profiilini jäädytettiin "asiattoman sisällön vuoksi". Mitään asiatonta profiilissani ei todellakaan ole koskaan ollut.
Miksi treffeissä pitää olla kasvokuva?
8
105
Vastaukset
- jhnkjhk
Treffien ylläpito on aika jännä sääntötulkinnoissaan. Heidän omissa säännöissään lukee, että kaikenlainen myyminen on kielletty, mutta noin kymmenes ilmoituksista sisältää ainoana vastausmahdollisuutena linkin pornosivulle, jossa mm vastaaminen maksaa. Laita kuva yhteisöprofiiliin tai kirjoita ilmoitukseen, miksi sitä ei ole ja että sen saa pyydettäessä.
- Tyttöilijä
On mullakin linkki livechatissa olevaan profiliini (jossa siis kuvia), mutta se ei ole maksullinen palvelu, enkä treffiprofiilissanikaan myy tai osta mitään. En edes ehdottele mitään.
No tiedä sitten vaikka ylläpidon mielestä tyttöily olis asiatonta touhua.
Ja vielä sekin, etten todellakaan ole alaikäinen, enkä etsi alaikäisiä. - Tyttöilijä
Tyttöilijä kirjoitti:
On mullakin linkki livechatissa olevaan profiliini (jossa siis kuvia), mutta se ei ole maksullinen palvelu, enkä treffiprofiilissanikaan myy tai osta mitään. En edes ehdottele mitään.
No tiedä sitten vaikka ylläpidon mielestä tyttöily olis asiatonta touhua.
Ja vielä sekin, etten todellakaan ole alaikäinen, enkä etsi alaikäisiä.Vaihdoin sitten senkin linkin S24-profiilissani olevaan, jossa on samat kuvat. Siellä niitä ei ainakaan ole pidetty asiattomina, vaikka sama pulju onkin kyseessä.
Jos ylläpitoa sitten vaan harmitti, kun mun linkki osoitti kilpailijalle.
Saa nähdä kauanko menee ylläpidolta vastauksen saamiseen, kun kyselin josko voisivat auttaa minua kertomalla mitä siivottavaa siellä on. Itse en ainakaan keksi.
Haluaisin kuitenkin saada profiilini avatuksi taas.
Vai onkohan ideana, että mun pitäisi tehdä uusi profiili, jotta S24 voisi mainostaa itseänsä entistä suuremmalla profiilimäärällä. - Tyttöilijä
Tyttöilijä kirjoitti:
Vaihdoin sitten senkin linkin S24-profiilissani olevaan, jossa on samat kuvat. Siellä niitä ei ainakaan ole pidetty asiattomina, vaikka sama pulju onkin kyseessä.
Jos ylläpitoa sitten vaan harmitti, kun mun linkki osoitti kilpailijalle.
Saa nähdä kauanko menee ylläpidolta vastauksen saamiseen, kun kyselin josko voisivat auttaa minua kertomalla mitä siivottavaa siellä on. Itse en ainakaan keksi.
Haluaisin kuitenkin saada profiilini avatuksi taas.
Vai onkohan ideana, että mun pitäisi tehdä uusi profiili, jotta S24 voisi mainostaa itseänsä entistä suuremmalla profiilimäärällä.Tänään profiilini sitten avattiin uudestaan. Sähköpostilla tuli ilmoitus avaamisesta, ilman mitään selityksiä. Yhtäkkiä sisältö ei sitten ollutkaan asiatonta.
- Sitä tekee
Tyttöilijä kirjoitti:
Tänään profiilini sitten avattiin uudestaan. Sähköpostilla tuli ilmoitus avaamisesta, ilman mitään selityksiä. Yhtäkkiä sisältö ei sitten ollutkaan asiatonta.
Ylläpito tekee yleensäkin asiatonta!
- jhnkjhk
Joo, säännöissä pitäis yleensäkin olla mahdollisimman pieni tulkinnanvara, koska nythän tulkinta riippuu ihan siitä, kuka niistä sattuu olemaan työvuorossa. Yhellä toisella saitilla oli toinen juttu; onks sulla meiliä tai käyttäjäprofiilia täällä, en viitti selittää toista tapausta niin, et kaikki näkee.
- Ei vaadita
Ei sellaista vaadita. Mistä moista oletat? Tuo profiilin jäädyttäminen tarkoittaa sitä, että joku on ilmoittanut profiilisi asiattomaksi ja kumileimasin on paukkunut. Ei ne niitä ilmoituksia tarkista!
- Sanaerotiikkaa
Tilapäinen jäädyttäminen on toinen termi elinkautiselle.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10058882#comment-0
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1212243Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n562176Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501865EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt71407Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan771395- 941377
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311150Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621123- 68989