Omituinen ja niukka verinen vuoto

apuja, kokemuksia?

Minulla on vuorokauden sisällä tullut epätavallisia verisiä vuotoja. Eilen päivällä verta oli sekoittunut pieni pisara/viiru semmoiseen erittäin kirkkaaseen ja hiukan jopa venyvään värittömään limaan.
Meni monta tuntia ja ei tullut yhtään minkäänlaisia vuotoja, mutta sitten yötä vasten paperiin tarttui vaaleanpunaista, enemmän valkovuodoksi kuin kuukautisvuodoksi laskettavaa vuotoa. Aamullakin sitä oli vielä vähän, mutta haaleampana kuin eilen. Pöksyihin asti ei ole kuitenkaan vuodellut mitään, eli erittäin pienistä määristä on kyse.

Mitähän tämä voi olla? Ovulaatio? Kiinnittymisvuoto? Joku tulehdus? Tai kenties jotain alkuraskauteen liittyvää?

Kuukautiset nämä ei ole.. Tai eivät ainakaan normaalisti ala näin. Mitään menkkaoireitakaan ei ole!
Kierto on niin pitkä ettei kiertopäivillä ole väliä, ovulaatiosta ei ole tietoa enkä tiedä koska kuukautisten tulisi alkaa.
Ehkäisyä ei ole käytössä ja raskaustesti oli parisen viikkoa sitten negatiivinen. Testejä on tullut tehtyä tämän pitkän kierron takia niin paljon, etten ihan jokaisesta oireesta viitsisi enää tehdä niin usein.

Ei tässä auta kuin seurailla tilannetta, mutta kokemukset olisi enemmän kuin tervetulleita! :)

0

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        614
        1600
      2. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        44
        867
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        485
        739
      4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        12
        711
      5. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        45
        652
      6. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        41
        614
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        30
        556
      8. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        32
        523
      9. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        37
        510
      10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        160
        494
      Aihe