ohjelman tiedot ovat nyt 6 päivää vanhat. Päiväykset 30.9.04 sekä binääri, että makrovirusten tietokannassa.
No kävin myös katsomassa sivulta:
http://www.norman.com/Virus/en
Siellä sama päiväys, alkaa mennä usko virusohjelmaan kun ei päivityksiä tarjota.
Firma konkurssissa?
No kävin myös katsomassa sivulta:
http://www.norman.com/Virus/en
Siellä sama päiväys, alkaa mennä usko virusohjelmaan kun ei päivityksiä tarjota.
Firma konkurssissa?
Vastaukset 6
Vanhimmat
On myös norttonissa, mutta kyllä ne sieltä tulee, on ilmeisesti niiden "tyyli" joskus pantata vähän pitempään niitä päivityksiä
Mulla ainakin nyt aamusta Norman päivitti itsensä uudelleen. Yöllä tuli Windowsin SP 2, että kyllä Norman toimii. Oli tuossa mullakin muutama päivä, että se ei hakenut uusi päivityksiä.
minulle.
Norman on siitä hyvä, että se toimii/sallii päivityksen myös kun ollaan 'Rajatun tilin' käyttäjänä XP:ssä.
Päivityksiä vain ei tule aina kovin useasti, nyt tuo 6:den päivän tauko.
Olen poistanut automaattipäivityksen Normannilta, koska en halua että koneeni ottaa yhteyttä verkkoon.
Ehkä jpg-exploitti teetti töitä.
Tuskin mitenkään liittyy SP2 päivitykseen.
Tänään tuli päivitys.
Norman toimii ongelmitta, tosin minulla ei sen palomuuri ole käytössä.
Sygate oli ja sekään ei tuottanut ongelmia.
Näin siis Fujitsu-Siemens koneen XP Home version kanssa ;)
viimeiset päivitykse Normanniin: Binääri: 7.10.04 Makro: 7.10.04. Päivitän manuaalisesti joka kerta kun avaan koneen. Aina kunnossa.