vaimo otti toiselta poskeen osa1

vaimootti

Olimme vaimoni kanssa järjestäneet pihallemme pienimuotoiset kesäjuhlat ystäväpiirillemme. Paikalle saapui kaikkiaan 12 henkilöä, kavereita vuosien takaa. Itse olemme jo hieman päälle neljänkymmenen, samaten suurin osa ystävistämme.
Vaimoni kohdalla ikä ei kuitenkaan näy paljoakaan ulospäin, säännöllinen treenaus sekä järkevä ruokavalio on pitänyt hänen vartalonsa melkoisen sutjakassa kunnossa. Sama pätee myös pariin naisvieraaseemme, en voinut olla vilkuilematta heitä aina tilaisuuden tullen…

Juhlat olivat jo hyvässä vauhdissa, naurua ja juttua riitti, ja viiniä sekä olutta tuntui kuluvan. Kaverini Masa, joka oli eronnut muutama vuosi aiemmin, viihdytti naisvieraita parhaansa mukaan. Jopa niin paljon, että huomasin närkästyneitä katseita parin miehen kasvoilla. Itse en ollut moksiskaan Masan jutuista, ei tämä ensimmäinen kerta ollut kun hän heittelee kaksimielisiä vitsejään.

Olin juonut jo jonkin verran, ja aikainen herätys vielä lisäsi väsymystä. Päätin, että käyn pikku torkuilla jotta jaksan juhlia loppuun asti muiden kanssa. En kuitenkaan voinut mennä makuuhuoneeseen, koska en olisi voinut nukkua siellä metelin takia ja kuitenkin joku olisi ollut saman tien kiskomassa ylös sängystä.

Niinpä menin pihasaunamme vintille, jossa uskoin olevan mahdollisuus puolen tunnin – tunnin torkkuihin.
Vähänpä tiesin… Heräilin siihen, kun kuulin puhetta saunan tuvasta. Makailin paikallani ja kuuntelin, ketä siellä mahtaa olla ja mitähän siellä puhutaan. Vaimonihan siellä jutteli kaverini Masan kanssa.

Selvisi, että sauna oli lämmitetty nukkuessani, ja olin näköjään nukkunut melkein kolme tuntia huomaamattani. No, sitä sattuu…
Käännyin paikallani ja jäin seuraamaan tilannetta vintiltä, sieltä oli jokseenkin hyvä näkyvyys tupaan, josta taas ei nähnyt kunnolla ylös johtuen valoista ja varjoista. Masa oli nukkuessani käynyt saunassa, ja oli nyt tuvassa pyyhe lanteillaan. Vaimoni pyöri ympyrää ja valmisteli Masalle vuodetta tuvan nurkkaan. molemmat naukkailivat silloin tällöin pieniä siemauksia drinkkilaseistaan.

Vaimoni sanoi: ”Teen tähän sulle tämmösen pikkusängyn, ei oo nyt parempaa tarjolla. Mut eipä tarvi lähtee sitte yöllä mihinkään.” Masa vastasi: ”Joo, se on ihan ok, kiitti. Minne se sun ukkos oikein hävis kesken kaiken?” ”No se lähti varmaan taas baariin samalla kun muutkin vieraat. Tulee taas aamuyöstä kamalassa kunnossa kotiin ja yrittää könytä selkään vaikkei mihinkään siinä kännissä pysty…”

Kuuntelin nousevan vitutuksen vallassa juttuja ja meinasin jo nousta ja laittaa niin sanotusti akan ruotuun, mutta jatkoin kuitenkin vielä kuuntelua.

Masa: ”No ei ihme jos se haluaa könytä selkään, sua ja sun pyllistelyä siinä lakanoiden kun kattelee niin alkaa itelläkin tekemään mieli.”
Vaimo (virnistäen): ”Nyt suus kiinni pervo, äläkä tuijottele. Ja jos tämmösen ison perseen näkemisestä alkaa tekemään mieli niin on kyllä ihme.”
Masa: ”No eipä toi nyt niin iso oo… Aika tiukan näköset pakarathan sulla on. Paremmassa kunnossahan sä oot kun monet parikymppiset. Joskus salaa kattelen sun kinkkuja ja tissejä, sillon ku et huomaa. Kerran näin ku vaihdoit rintsikat, ja hyvältä näytti… Jos ihan rehellisiä ollaan, niin mulla alkoi seisomaan täällä pyyhkeen alla. Joskus mä oon kyllä ukolles kateellinen.”

Tässä vaiheessa vitutus alkoi nousemaan kiihtyvästi, mutta samalla uteliaisuus nosti myös päätään. Jatkoin tilanteen seuraamista.

Vaimo: ”Joopa joo, taitaa sunkin suussa viina puhua, ei oo tommosta juttua sulta kuulunu selvin päin vaikka välillä aika härski ootkin. Ja sitä paitsi oon kyllä huomannu että sä vahtaat mua.”
Masa: ”No lasten ja humalaisten suusta jne… Etpä oo itekään ihan selvin päin, ja välillä aika rivo suustas. Ei pitäis puhua suusta, mulla jöpöttää jo täysillä ja totta puhuen mä oon aina halunnu että sä ottaisit multa suihin. Ja ite tulit kyllä tahallas tänne just ku tulin alasti saunasta, huomasin kyllä minne kattelit.”

Jos on tämmösiä kavereita niin kuka tarvii vihamiehiä? Nyt Masa turpa kiinni, ajattelin, mutten kuitenkaan tehnyt mitään.

Vaimo sanoi: ”Ihan vahingossa osuin samaan aikaan, mut eihän sitä voi olla piliä kattomatta jos toinen on alasti.”
Masa avasi pyyhettään ja sanoi vaimolleni: ”Katos nyt, nyt se seisoo niin että kivistää.”
Vaimo tuijotti Masan seisovaa munaa ja olin aistivinani pienoisen muutoksen hänen hengityksessään. Ei kait se perkele kiihottunut Masan jutuista ja sen paljaasta, seisovasta kullista?

Vaimo: ”Hui, nyt se mulkku piiloon! Emmä voi tommosta katella, mun pitää varmaan mennä sisälle.” Mutta katseli kuitenkin edelleen, huulet hivenen raollaan eikä aikomustakaan poistumisesta. Otti vieläpä uuden hörpyn lasistaan.
Masa:” No älä nyt mee, en mä väkisin mitään tee. Mut voisit kyllä näyttää omas, koska mäkin näytin omani?”

1

8807

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkkunetistä

      kopioitua

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2104
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      1119
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      928
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      636
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      617
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      575
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      567
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      563
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      529
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      116
      468
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      71
      439
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe