Olisikohan Ikean tullut aika muuttaa konseptiaan laadukkaammaksi, mietin vain, kun Ikean sivuilla on jatkuvasti pyyntö asiakkaille: palauttakaa se tuote, palauttakaa tämä tuote, kun niissä on milloin mitäkin vikaa. Ihmettelen vain, että miten Ikean bisnes edes pyörii enää, jos asiakkaat voivat käyttää ostamiaan tuotteita sen viikon-pari ja sen jälkeen Ikea pyytää palauttamaan korvausta vastaan milloin mistäkin syystä.
Ikea
ikea
2
95
Vastaukset
- s s
Nämä palautkset ovat todellisuudessa erittäin pieni tappio. Ikea käyttää aasialaisia tehtaita joissa työ ei maksa mitään.
- Anonyymi
No ikean mainokset täynnä mustia. Ei näille viitsi tarjota kuin huonoja tuotteita. Ei ole suomalaisille tarkoitettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1851384Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231188- 49901
- 70880
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53800Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50776- 56762
- 101741
- 33702
- 60699