Tupakka

Lähdössä Terijoelle muutamaksi päiväksi ja nyt haluaisin tietää, että saako sieltä esim. valkoista Marlboroa, ettei tarvitsisi täältä ottaa mukaan. Edellisestä käynnistä on kulunut yli 30 vuotta, mutta muistan hyvin venäläisen tupakan hirveän hajun. Muutenkin kaikki ostoksiin ja iltaelämään liittyvät vinkit olisivat tervetulleita.
3226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tupakkaa on melkein mitä tahansa merkkiä saatavilla. Ei Suomesta tarvitse mitään viedä.
Vaihda raha pankissa, ei kadulla. Älä juopottele liikaa.
Ostospaikkoja löydät yllinkyllin ja niitäkin illanviettopaikkoja. Muista sitten kertoa Terijoesta palstalla, moni ei ole siellä viime vuosina käynyt.

Äänestä

Oliko kysyjä Otto Wille Kuusinen, joka menee taas väsäämään sinne nukkehallitusta Suomelle?

Äänestä

Ainakin mentholi tupakkaa on vaikea saada muualta vnäjältä kuin rajan läheisyydestä Ei edes moskovasta meinannut saada kaikista kaupoista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuikku7 kirjoitti:

Lähdössä Terijoelle muutamaksi päiväksi ja nyt haluaisin tietää, että saako sieltä esim. valkoista Marlboroa, ettei tarvitsisi täältä ottaa mukaan. Edellisestä käynnistä on kulunut yli 30 vuotta, mutta muistan hyvin venäläisen tupakan hirveän hajun. Muutenkin kaikki ostoksiin ja iltaelämään liittyvät vinkit olisivat tervetulleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu