Paljonko maksaa..

Pelkät lennot Alanyaan?

Olis mahdollista käydä "tuttavan" luona Alanyassa. Tarvis maksaa vain matkat.. Ihan mielenkiinnosta vaan kyselen onko tietoa. Sais olla niin pitkään ko haluaa!

4

1051

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marika

      SAS ja Finnairin kautta kallista. Halvemmalla pääset kun otat lennon Tukholmaan Blue1 (36eur) ja Tukhomasta Snowflake lentää Istanbuliin n.70eur
      Netistä kannattaa etsiä vaihtoehtoja tai sitten soittaa lentoyhtiöt läpi mikä lentää halvimmalla.
      Sitten Istanbulista bussilla tai lentäen, eikä maksa paljoa :)

    • Yasmin

      Deturilta saa myös pelkkiä lentoja ja Turkish Airlines lentää suoraan Antalyaan myös talvella. (en tosin muista lentääkö koko talven ajan). Hinnat jotain 400 euroa.

    • mutta

      Kannattaa kysellä kuitenkin ensin esim. Deturin peruutuksia tai kiirelähtöjä määrittelemättömällä majoituksella. Myös pitempiä matkoja on tarjolla. (Antalyaan saa kyllä myös pelkät lennot ja paluuaikaahan voi sitten perillä rukata matkatoimistossa myöhäisemmäksi.) Suosittelen kuitenkin ihan vakavissaan jonkin hotellihuoneeen ottamista, halvankin, sille varalle, ettei tuttavan kanssa kaikki sujukaan odotetulla tavalla. En tarkoita mitään kauhukuvia vaan esim tilannetta, joka tuli tyttärelleni vastaan. Hänen "tuttavansa", muuten ihan mukava poika, ihan kiltti ja siisti ja hyvä asunto, mutta oli syrjäkaupungilla, pitkän ja hankalan YKSINÄISEN kävelymatkan päässä keskustasta, kaupoista, rannasta... Ei tule kuuloonkaan nuoren ulkomaalaisen neitosen lähteä yksin tallustelemaan kaupungin syrjäkaduille, oli yö tai päivä. Alanyalaisen tuttavan työajat ovat "sieltä" ja syvältä, ja vapaapäiviähän ei tunnetusti turistisesonkina ole. Joten yhteistä aikaa oli olemattoman vähän, senkin ajan sulho suurimmaksi osaksi kuorsasi työstä kuoleman väsyneenä. Siinä yksin neljän seinän sisällä helvetillisessä helteessä ilman ilmastointia kun paikallinen vedenjakelu on mitä sattuu ja milloin sattuu romantiikka kummasti karisee ja hotellin pehmyt sänky, edes jotain kieltä puhuva seura ja suihku alkaa muuttua paratiisiksi. Tosin, oli sinänsä hänelle ihan terveellinen tutustuminen potentiaaliseen tulevaisuuteen, joka sattuneesta syystä muuttui ei enää niin potentiaaliseksi - vaikkei pojassa niin suurata vikaa olisi ollutkaan.

    • antalyaan

      Hinnat vähän vaihtelee ajankohdasta riippuen, mutta ei oo kauheen kallista. Kannattaa ottaa myös kuljetus Alanyaan etukäteen, tekee n. 20 e niin ei tarvi etsiskellä kyytiä perillä. Tietysti jos on autollinen tuttava, niin silloinhan ei ole niin väliä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      87
      5439
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4722
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3027
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      88
      2955
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2564
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1976
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe