Jyväskylän parhaat kirpputorit?

me2hotOrNot

Etsinnässä hyviä kirppareita JKL alueella..kokemuksia minne kannattaa suunnata?

11

1422

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viisaampaa

      Ei minnekkään koska Jyväskylässä ei hyviä Kirppaeita ole,eikä niihin kannata viedä edes tavaroita myyntiin.

    • että näin

      Kirpparilla.fi ja silinteri

    • enskerrallaturpaan

      Kirpparilla.fi on aivan surkea. Myymälävarkauksiin ei puututa ja vuoden vanha kyltti "Avajaiset 1.8" seisoo vieläkin tien varressa. Omistajat ylimielisia Euroopan omistajia.

      • viikviik

        Painu sinä vikisijä sinne minne ei valo ota


    • roisantti

      Tätä samaa kysymystä tasaisin väliajoin.Herää epäilys et on oma lehmukainen ojassa.Kahvila kyselijä älysi lopettaa.

    • guess1

      Centrumin kirppari ehdottomasti paras etupäässä nuorisolle. Merkkivaatetta olen hyvin löytänyt sekä merkkikoruja. Korut kätevästi vitriineissä esillä.
      Vuokrat edullisia, tavara liikkuu.

      • Kirppishai

        Centrum kirppis- huonolaatuista vaatetta myynnissä sekasotkuisissa keoissa (ei henkilökunnan vika). Joskus voi tehdä löytöjä, mutta nykyään harvemmin. Nuorille varmaan ok. Käyn siellä enää hyvin harvoin. Hyvä palvelu ja sijainti.

        Timantti - heikkolaatuista ja vanhaa tavaraa siistissä ympäristössä hyvällä liikepaikalla. Ei innosta kirppishaita. Hyvä palvelu.

        Silinteri - siisti ja tavaratarjonnaltaan monipuolinen, vaikka löytöjä ei tee enää samaan malliin kuin vanhassa paikassa. Lapsiperheiden suosikki. Hyvä palvelu. Käyn viikoittain.

        Kirpparilla.fi - isoin kirppis, tavaraa laidasta laitaan löydöistä kaatiskamaan joko siististi pöydillä ja rekeissä tai kekoina pöydillä ja lattioilla (ei henkilökunnan vika). Tavara vaihtuu nopeasti sesonkiaikoina. Palvelu ok. Käyn viikoittain.

        SPR:n kirppikset ovat siistejä. Palvelu hyvää. Hintataso on noussut sitten alkuvuosien. Lahjoitin ennen niihin paljon kunnon tavaraa, mutta kun minulle myytiin heikkokuntoista 1970-luvun kaappia antiikkina antiikin hintaan, lopetin lahjoitukset. Lahjoitukseni saa nyt eräs köyhempi hyväntekeväisyyskirppis, jonka hintataso suosii pienituloisia asiakkaita.

        Seppälän kirpputorimarket - myynnissä oleva tavara on vähentynyt ja heikentynyt laadultaan. Siistiä ja asiallista, palvelu hyvää. Käyn silloin tällöin.

        UFF - muistuttaa SPR:n kirppiksiä siisteine silitettyine vaatteineen. Vaatteet pääosin vanhanaikaisia. Hyvä palvelu. En käy enää.

        Vaajapörssi - pääosin vanhaa tavaraa ja vaatetta. Satunnaisia löytöjä voi tehdä. Siisti kirppis. Hyvä palvelu. Hyvä sijainti. Käyn silloin tällöin.


    • kirpparit rules

      Tein tänään löytöjä juuri tuolta sentrumin kirppikseltä. Oli kaverini kanssa treffit ja jäin odottelemaan häntä kassan luo. Kuinkas ollakkaan huomasin lasikaapissa aivan mahtavan Korsin lompakon. Uusi laput kiinni ja tosi edullinen. Jollain ei ilm. pikkurahan puutetta kun näkyi tuota tavaraa olevan muutakin, harmitti kun ei ollut rahaa mukana enempää;(
      Jatkossa kyllä käyn tuolla aina kun paikkakunnalle eksyn. En voi kun suositella.
      Mukava poikakin kassalla;)

      • Kirppishai

        Kiva, että teit ilahduttavan löydön. Se onkin kirppistouhuissa parasta.


    • kirpparit rules

      Olen vasta opetellut näihin kirppistouhuihin ja jos oikein hyvä "mäihä" sattuu säästää kymppejä. Sen voin kertoa että kannattaa kirpparille lähtiessä varata rahaa mukaan ihan varuilta enempikin. Kaikkea ei ole pakko törsätä. Itseäni jäi todella harmittamaan lasikkoon jääneet ihanuudet. Mutta näkyy noita ylihinnoiteltuja tavaroitakin tuolla olevan. Jokainen tehköön löytöjä maksukykynsä mukaan!
      Ihania kirpistelyjä kaikille!

    • Anonyymi

      🛒🛍️

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1846
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1292
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      111
      952
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe