Katri Helena ja Jenni Haukio olivat miestensä kanssa lomalla Thaimaassa. Tommi ja Sauli olivat menneet uimaan, mutta naiset olivat jääneet terassille ottamaan lasilliset ja juttelemaan. Pian uinninvalvoja tuli heidän luokseen ja kertoi miesten olevan ajautuneet liian kauas rannasta ja olevan vaarassa. Pelastajat oli jo lähetetty matkaan.
Naiset olivat aivan hermona ja seurasivat uinninvalvojaa rantaan. Pian yksi pelastajista saapui rantaan ja kertoi, että valitettavasti toinen miehistä oli hukkunut. Katri Helena sanoi:
- Älä kerro. Yritämme Jennin kanssa arvata, kumpi.
Pian Jenni sanoi:
- Minä tiedän, Sauli on pelastunut ja Tommi on hukkunut.
Katri Helena sanoi epäluuloisena ja järkyttyneenä:
- Mistä niin päättelet?
- Minulle on kerrottu pienenä, että vanhat munat jäävät kellumaan ja uudet uppoavat pohjaan.
Pelastaja nyökkäsi ja Katri Helena purskahti itkuun.
Katri Helena ja Jenni Haukio
vitsinkertoja
0
339
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: Sofia Belorf haki terapeutilta apua - Avautuu Stefan Thermanista: "Räjähdysherkkä ilotulite"
Sofia Belórf avautuu miesystäviensä Stefan Thermanin ja Niko Ranta-ahon yhteisistä piirteistä Seiskalle. Therman heitti Sofian tavarat ulos ikkunasta803817Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.3802804Sofia ilmestyi eilen illalla instaansa, on silmät surulliset ja koko kasvojen olemus .
Ei ole koskaan helppoa eroa olemassa, vaikka kuinka sitä toisin jotkut väittävät.691890- 1461515
Marin jälleen poliittisia irtopisteitä keräämässä, matkusti Ukrainaan
Saamme varmasti kuvasarjoja liikuttuneesta Marinista itkemässä ja surkuttelemasta ukrainalaisia. Loistava tilaisuus taas kerätä itselleen3701061Tampereen sanna lähti lomalle Ukrainaan
Suomessakin olisi asioita hoidettavana, ja siellä vaan ulkomailla patsastelee. Milloin on seuraavat eduskuntavaalit? Valtion velkaantumisen on loputt3521021Varoituksen sana
Älkää satuttako sitä ihmistä ketä rakastatte. Jos niin teette, edessä on katumuksen täyteinen pitkä yksinäisyys. Itsellä se varmaan jatkuu koko loppue70936- 108849
Tekis mieli kertoa
Miten pahalta tää on tuntunut ja mitä mietin mut en uskalla ottaa riskiä että sattuu vaan yhä enemmän. Ei näille tunteille voi mitään. Olisin vaan toi28847