Häiden koristelu edullisesti

Kesähäihin

3

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerää luonnosta

      Eihän kesähäihin tarvitse kuin löytää hyvä niitty ja kerätä kukat sieltä. Tuttavien puutarhoista voi myös kysellä lahjoituksia

      On kuitenkin syytä muistaa, ettei puiden oksia saa katkoa ilman lupaa jne.

    • naikkari

      ks. erittäin hyvät vinkit:
      http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/20221-somistukset-halvalla/

      http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/99918-pienissae-asioissa-voi-saeaestaeae-niin-missae/page-9

      Mieti, mikä on välttämätöntä ja mikä ei. Kilpailuta, osta alesta/loppuunmyynneistä, tilaa netistä (ebay ym), lainaa tutuilta. Ei jokaisen tuikkukipun ym. tarvitse olla samanlainen. Maljakkona voi käyttää myös pitopalvelun/juhlapaikan laseja/jälkiruokakulhoja, ks. esim. miltä kynttilä/kukka näyttää martini-lasissa!

      Esim. jo mainitut luonnonkukat sekä mustikanvarvut, koristeena, kukissa kannattaa muutenkin miettiä, haluaako maksaa asetelmista vai laittaako markettikukat maljakkoon. Kukkia voi myös itse kasvattaa, murattia et enää kerkeä, mutta ehkä sesonkikukkia.
      Ikean lakanat käy pöytäliinasta (vai tarviiko juhlapaikan nätit pöydät niitä ollenkaan?), dunlin kertakäyttöliinat ovat edullisia.
      itse voi askarrella koristeet vaikka kierrätysmateriaaleista tai tehdä muista luonnontarpeista (lehdet, kaarna, puu). Kynttilät on myös edullisia.

      Nätit servetit, lautaset ym. ovat jo koristeita. Käytä mielikuvitusta! Kattoon voi tehdä telttamaista fiilistä vaikka mansikkaharsolla.

    • häätulppu

      minä sain lidlistä smartilta takahuoneesta jogurttipurkkeja joista tein rämiseviä juttuja auton takaosaan ja lidlin sammakkokarkeista tehosekoittimella pienemmällä terällä glittertahnarouhetta jota liimasin limusiinin sivuihin,limusiinin sain kekeltä lainaksi onhan se ollut jo25vuotta limifirman varajohtaja ihana heppu aina auttamassa lähimmäisiään häät maksoivat 2euroa ..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4747
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2063
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1752
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      174
      1390
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1251
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1086
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      16
      987
    8. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      983
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      966
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      288
      940
    Aihe