Minulla on 3 tyttöhiirtä ja yhdellä on pyllyssä verta.En tiedä mitä teen.Saako hiiriä hieman lioittaa lämpimässä vedessä että veri lähtisi pois?
Vastaukset 1
- kath
eihän se veren putsaaminen se ongelma ole vaan miksi sitä on... -.-
Koitappa selvittää mistä veren tulo johtuu, tai vie eläinlääkäriin... toinen voi kärsiä jostakin. Voi liottaa lämpimässä. Älä turhaan kasta koko hiirtä vaan taputtele sormella veristä kohtaa. Tuleeko veri hiiren pepusta vai emättimestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405