minkäs kokoset ois hyvät?

eli siis minkä kokoset rinnat ois hyvät 13v tytölle teijän mielestä ja minkä kokosii teil on?
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuule... jokainen kehittyy omaa tahtiaan, jokainen on aivan erilainen joten en alkaisi määrittelemään hyvää rintojenkokoa 13v tytölle. Kasvamiseen kuuluu epävarmuus. Hyväksy vain itsesi sellaisena kuin olet, elämme vain kerran joten kehottaisin rakastamaan omaa kehoa.

Äänestä

Niin juuri. Älä vain ala suurennuttamaan rintojasi. Itse haluaisin eroon moisista löllöistä. Inhoan ja vihaan rintojani. Ovat tiellä liikunnassa ja monessa muussa asiassa. Vain vauvan imetyksessä ne ovat tarpeelliset, mutta siihenkään ei tarvita suuria utareita.

Äänestä

oon kyllä ihan tyytyväinen näihi mut mietiskelin vaa :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AP_AP kirjoitti:

eli siis minkä kokoset rinnat ois hyvät 13v tytölle teijän mielestä ja minkä kokosii teil on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu