Perinneleikit ry

epätoivoinen

Mooi. Olisko kellään kokemusta tästä puhelinmyyntifirmasta? Onko luotettava? Ajattelin hakea sinne.

9

7005

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-pertsa

      Palkat tuli ajallaan, tosin niukat palkat, koska oli pelkkä provikka eikä listoilla ollut kovin myötämielisiä asiakkaita. Mene, jos et muutakaan saa.

      Sinuna keräisin rahat esim järjestyksenvalvojakorttiin. Järkkärihommiin pääse kävelemällä sisään, jos olet täysi-ikäinen ja suunnilleen täysjärkinen, ja joka tekemältäsi tunnilta saat palkan, vaikka olisi kuinka kusipääasiakkaat.

      • epätoivoinen

        Okei. Kiitos kovasti :)


    • Minä_tuen

      Minä tuen. Minulle on helppo myydä kun minulla on lapsia ja arvostan perinnettä ja juuria!

    • Paskaaaaaaaaa

      Tyhmäkö olet, sehän on kerjäämistä harjoittava verovapaa yhdistys.

    • EieieikannatA

      Ei kannata!!

    • mikäpaikkatämäon

      Kannattaako vai eikö???

      • hullu_ukko

        Jos haet sivutyötä ja sinulla on silti päätyö josta saat vaikka niukankin mutta riittävän elannon niin kannattaa kokeilla tuota sivuytönä. .

        Puhelinmyyntialalla toimii kuitenkin niin kaikenkarvaista yrittäjää ettei ainakaan mistään kunnon työpaikasta kannata lähteä vaihtamanaan kokonaan myyntihommiin.

        Teet oikein kun koitat ensin selvittää taustoja tuosta lafkasta, puhelinmyyjäksi haluavaa voi odottaa ikävä yllätys, vaikka sellainen ettei maksetulla palkalla elä. Alalla ei ole mitään yleissitovaa tessiä joten huijarifirmat tekevät mitä lystäävät.


    • rqreqwq

      selvitäppäs perinneleikit tj:n tulot ja mitä rivityöntekijä saa!!

    • Anonyymi

      En tiedä kuinka suuri prosentti menee muualle kuin itse perinneleikki- materiaalin tuottamiseen kohteisiin. Taitaa suurin osa mennä ihan muualle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      198
      14980
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      126
      10480
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      77
      9481
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9311
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      51
      9139
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      56
      6915
    7. 180
      6490
    8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      31
      5571
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      158
      5368
    10. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      14
      5049
    Aihe