Perinneleikit ry

epätoivoinen

Mooi. Olisko kellään kokemusta tästä puhelinmyyntifirmasta? Onko luotettava? Ajattelin hakea sinne.

12

8213

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-pertsa

      Palkat tuli ajallaan, tosin niukat palkat, koska oli pelkkä provikka eikä listoilla ollut kovin myötämielisiä asiakkaita. Mene, jos et muutakaan saa.

      Sinuna keräisin rahat esim järjestyksenvalvojakorttiin. Järkkärihommiin pääse kävelemällä sisään, jos olet täysi-ikäinen ja suunnilleen täysjärkinen, ja joka tekemältäsi tunnilta saat palkan, vaikka olisi kuinka kusipääasiakkaat.

      • epätoivoinen

        Okei. Kiitos kovasti :)


    • Minä_tuen

      Minä tuen. Minulle on helppo myydä kun minulla on lapsia ja arvostan perinnettä ja juuria!

    • Paskaaaaaaaaa

      Tyhmäkö olet, sehän on kerjäämistä harjoittava verovapaa yhdistys.

    • EieieikannatA

      Ei kannata!!

    • mikäpaikkatämäon

      Kannattaako vai eikö???

      • Jos haet sivutyötä ja sinulla on silti päätyö josta saat vaikka niukankin mutta riittävän elannon niin kannattaa kokeilla tuota sivuytönä. .

        Puhelinmyyntialalla toimii kuitenkin niin kaikenkarvaista yrittäjää ettei ainakaan mistään kunnon työpaikasta kannata lähteä vaihtamanaan kokonaan myyntihommiin.

        Teet oikein kun koitat ensin selvittää taustoja tuosta lafkasta, puhelinmyyjäksi haluavaa voi odottaa ikävä yllätys, vaikka sellainen ettei maksetulla palkalla elä. Alalla ei ole mitään yleissitovaa tessiä joten huijarifirmat tekevät mitä lystäävät.


    • rqreqwq

      selvitäppäs perinneleikit tj:n tulot ja mitä rivityöntekijä saa!!

    • Anonyymi

      En tiedä kuinka suuri prosentti menee muualle kuin itse perinneleikki- materiaalin tuottamiseen kohteisiin. Taitaa suurin osa mennä ihan muualle.

    • Anonyymi

      Ei kannata joudut heti saamaan spostiisi kaikilta muilta lapsiyhdistyksilt liuta tarjouksia. Olin haastattelussa ja aastattelija istuu ja kehuu yhdistysta noin tunnin ajan ei sinulta juuri lainkaan

      • Anonyymi

        olin kanssa haastattelussa. Kyllä omakehu haisi ja kesti tunnin ainaki. Ei paljon kuunnellu mun mielipiteitä tai mitä nyt työhaastattelussa pitäis kysyä.
        Ilmeisesti ei pärstäkerroin kelvannu kun en saanu töitä.
        Miten moiset tyypit voi istua tommosen p---- yhdistyksen kyydissä vuodesta toiseen??


    • Anonyymi00011

      Opintojen ohessa ollut hyvä lisäansio.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      161
      2498
    2. 80
      1087
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      976
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      79
      654
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      96
      581
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      566
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      542
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe