Mooi. Olisko kellään kokemusta tästä puhelinmyyntifirmasta? Onko luotettava? Ajattelin hakea sinne.
Perinneleikit ry
12
7491
Vastaukset
- ex-pertsa
Palkat tuli ajallaan, tosin niukat palkat, koska oli pelkkä provikka eikä listoilla ollut kovin myötämielisiä asiakkaita. Mene, jos et muutakaan saa.
Sinuna keräisin rahat esim järjestyksenvalvojakorttiin. Järkkärihommiin pääse kävelemällä sisään, jos olet täysi-ikäinen ja suunnilleen täysjärkinen, ja joka tekemältäsi tunnilta saat palkan, vaikka olisi kuinka kusipääasiakkaat.- epätoivoinen
Okei. Kiitos kovasti :)
- Minä_tuen
Minä tuen. Minulle on helppo myydä kun minulla on lapsia ja arvostan perinnettä ja juuria!
- Paskaaaaaaaaa
Tyhmäkö olet, sehän on kerjäämistä harjoittava verovapaa yhdistys.
- EieieikannatA
Ei kannata!!
- mikäpaikkatämäon
Kannattaako vai eikö???
Jos haet sivutyötä ja sinulla on silti päätyö josta saat vaikka niukankin mutta riittävän elannon niin kannattaa kokeilla tuota sivuytönä. .
Puhelinmyyntialalla toimii kuitenkin niin kaikenkarvaista yrittäjää ettei ainakaan mistään kunnon työpaikasta kannata lähteä vaihtamanaan kokonaan myyntihommiin.
Teet oikein kun koitat ensin selvittää taustoja tuosta lafkasta, puhelinmyyjäksi haluavaa voi odottaa ikävä yllätys, vaikka sellainen ettei maksetulla palkalla elä. Alalla ei ole mitään yleissitovaa tessiä joten huijarifirmat tekevät mitä lystäävät.
- rqreqwq
selvitäppäs perinneleikit tj:n tulot ja mitä rivityöntekijä saa!!
- Anonyymi
En tiedä kuinka suuri prosentti menee muualle kuin itse perinneleikki- materiaalin tuottamiseen kohteisiin. Taitaa suurin osa mennä ihan muualle.
- Anonyymi
Ei kannata joudut heti saamaan spostiisi kaikilta muilta lapsiyhdistyksilt liuta tarjouksia. Olin haastattelussa ja aastattelija istuu ja kehuu yhdistysta noin tunnin ajan ei sinulta juuri lainkaan
- Anonyymi
olin kanssa haastattelussa. Kyllä omakehu haisi ja kesti tunnin ainaki. Ei paljon kuunnellu mun mielipiteitä tai mitä nyt työhaastattelussa pitäis kysyä.
Ilmeisesti ei pärstäkerroin kelvannu kun en saanu töitä.
Miten moiset tyypit voi istua tommosen p---- yhdistyksen kyydissä vuodesta toiseen??
- Anonyymi00011
Opintojen ohessa ollut hyvä lisäansio.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2044035Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112563Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382265Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801390Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861268- 481149
- 751017
- 59873
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu57844S24 Lieksa miksi on paikallinen entinen Kansallinen Kokoomus valtuutettu sali niin kallis?
Vailla alennuksia? gogo express joensuu kertakäynti 10 euroa avoinna 5-24. Miksi pitää Lieksassa tukea paikallista yritt72797